Ωραίο ματς!

"Χορταστικό" πρώτο μέρος είδαμε στο Περιστέρι, δίχως όμως κάποιο γκολ παρά τις πολλές ευκαιρίες. Μετά το πρώτο 15λεπτο, όπου ο Ατρόμητος μπήκε πιο δυνατά, η Δόξα όχι μόνο ισορρόπησε, αλλά σε τρεις περιπτώσεις (15, 21` Μπριλάκης, 22 Ουέλλιγκτον) έφτασε μια ανάσα από το γκολ!

Οι Περιστεριώτες άγγιξαν το 1-0 στο 30` αλλά ο αμαρκάριστος Δημούτσος σημάδεψε απελπιστικά άουτ και στη συνέχεια δημιούργησαν το δικό τους κρεσέντο ευκαιριών (33` Μπρίτο, 37` Μήτρογλου). Αυτοί πάντως που απείλησαν τελευταίοι ήταν οι Δραμινοί στο 39`, αλλά το σουτ του Ουέλλιγκτον δεν βρήκε στόχο.

Το "καθάρισε" σε 10`!

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε με τον Ατρόμητο να είναι πιο επιθετικός και να γίνεται ακόμα περισσότερο με την είσοδο των Καραγκούνη και Επστάιν στις θέσεις των Γιαννούλη και Ζουέλα. Λίγο αργότερα η υπεροχή καρποφόρησε καθώς ήρθε το γκολ από τον Μπρίτο με κεφαλιά. Αυτό «ξεκλείδωσε» την άμυνα των φιλοξενούμενων.

Το επιθετικό κρεσέντο των γηπεδούχων συνεχίστηκε όταν ο Μήτρογλου, πήρε την μπάλα από το κέντρο έφυγε στην αντίπαλη περιοχή, την κράτησε παρά την πίεση και πλάσαρε κάνοντας το 2-0 και δίνοντας προβάδισμα στον Ατρόμητο με δύο τέρματα, το οποίο δεν έμελλε να αλλάξει ως το τέλος.

Το φιλμ του αγώνα:

90+3` Λήξη του αγώνα

82' Σέντρα Τάτου, κεφαλιά του Μήτρογλου στην καρδιά της άμυνας, η μπάλα πέρασε δίπλα από το αριστερό δοκάρι

77' Ο Μπάλλας στη θέση του Μπρίτο

74` Ο Μήτρογλου παρά το μαρκάρισμα από το κεντρικό αμυντικό δίδυμο της Δόξας, μπήκε στην περιοχή και επιχείρησε το σουτ, η μπάλα κατέληξε στα δίχτυ!

71' Ο Καπέλ στη θέση του Αμπουμπακαρί

70' Σέντρα Σικαλιά, κεφαλιά του Κυβελίδη, η μπάλα πέρασε πάνω από το δοκάρι

65` Σέντρα του Επστάιν από δεξιά, ο Μπρίτο στην καρδιά της άμυνας με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα!

59`Ο Επστάιν στη θέση του Γιαννούλη και Καραγκούνης στη θέση του Ζουέλα

54' Σέντρα Μήτρογλου από αριστερά, κεφαλιά του Τάτου μέσα από τη μικρή περιοχή, ο Σέρεμετ μπλόκαρε

51' Ο Σικαλιάς στη θέση του Βέρτζου

48' Φάουλ του Μήτρογλου από το ημικύκλιο, η μπάλα πέρασε λίγο πάνω από το δοκάρι

46` Έναρξη του δευτέρου μέρους

45+1` Λήξη του πρώτου μέρους

44' Κίτρινη στον Πίτου Γκαρσία

38` Σουτ του Ουέλλιγκτον από καλή θέση, λίγο άουτ

38' Ο Αγτζίδης στη θέση του Γελαδάρη

37' Ο Τάτος από τα δεξιά της περιοχής γύρισε στον άξονα, ο Μήτρογλου επιχείρησε το πλασέ στην κίνηση από το ύψος της μικρής περιοχής, ο Σέρεμετ μπλόκαρε

33` Ο Δημούτσος από δεξιά βρήκε ωραία τον Μπρίτο στο πρώτο δοκάρι, αλλά ο Σέρεμετ έδιωξε σε κόρνερ το πλασέ του τελευταίου

30` Κάθετη του Τάτου στον Μήτρογλου, αυτός έκοψε αριστερά στον αμαρκάριστο Δημούτσο που σούταρε ψηλά άουτ!

22' Βολέ του Ουέλινγκτον έξω από την περιοχή, ο Ράντμαν έπεσε στη δεξιά του γωνία και έδιωξε σε κόρνερ

21` Σουτ του Μπριλλάκη, ο Ράντμαν απόκρουσε δύσκολα

15' Μακρινό σουτ του Μπριλλάκη, μπλόκαρε εύκολα ο Ράντμαν

9' Σουτ Μπρίτο έξω από την περιοχή, η μπάλα πέρασε πάνω από το δοκάρι