Facebook Pixel Μπήκε το νερό στο αυλάκι: 39-21
| 2013-09-04 19:34:00

Μπήκε το νερό στο αυλάκι: 39-21

Στο δεύτερο δεκάλεπτο η Εθνική ανέβασε ρυθμούς και έφτασε άνετα την διαφορά πάνω από τους 10 πόντους. Πρόβλημα τα τρία φάουλ του Σπανούλη και οι χαμένες βολές.

Σε αντίθεση με το πρώτο δεκάλεπτο, στο δεύτερο η Ελλάδα μπήκε... φορτσάτη και κατάφερε πολύ γρήγορα να αποκτήσει μία διαφορά ασφαλείας.

Στο 12' το σκορ ήταν 23-13 και 34-18 στο 15'. Η Εθνική είχε βρει πλέον τον ρυθμό της, παρότι στην συνέχεια «κόλλησε» στο σκορ για τρία λεπτά και με την Σουηδία να είναι πάρα πολύ άστοχη, φαίνεται από νωρίς πως δεν θα έχει πρόβλημα.

Πρώτος σκόρερ στο ημίχρονο είναι ο Μπουρούσης με 12 πόντους και ακολουθεί ο Σπανούλης με 10.

Μοναδικό πρόβλημα τα τρία φάουλ του «V-Span» από το 17', αλλά και οι πολλές χαμένες βολές (11/18).