Facebook Pixel Παναθηναϊκός - Ολυμπιακός: Νίκη για τις Πράσινες ενόψει ΣΕΦ!
| 2024-04-25 17:00:00

Ο ΠΑΟ έβγαλε αντίδραση στη γεμάτη Λεωφόρο και ο τίτλος θα κριθεί στο ΣΕΦ!

Οι Πράσινες έλεγξαν πλήρως το ρυθμό του αγώνα και με κορυφαίες τις Τσβίτκοβιτς, Αλέιν έστειλαν τη σειρά σε πέμπτο ματς στο ΣΕΦ.

Ο Παναθηναϊκός αρνήθηκε να παραδοθεί, έκανε το 2-2 στη συναρπαστική σειρά τελικών στο μπάσκετ γυναικών και πλέον όλα θα κριθούν στον αγώνα του ΣΕΦ μεταξύ του Ολυμπιακού και του Τριφυλλιού για το φετινό πρωτάθλημα!

Το ματς ξεκίνησε με τις δύο μεγάλες ομάδες να είναι άστοχες και στο φινάλε του πρώτου δεκαλέπτου το σκορ ήταν μόλις 10-10. Εν συνεχεία ανέλαβε δράση η εξαιρετική Τσβίτκοβιτς, η οποία κυριάρχησε ενώ η επίθεση του Ολυμπιακού δεν είχε τις απαραίτητες απαντήσεις και το ημίχρονο έληξε με 27-17. Στο τρίτο δεκάλεπτο, οι Πράσινες διατήρησαν την διαφορά τους με το 43-33 και παρότι οι Ερυθρόλευκες τα έδωσαν όλα για τη μεγάλη ανατροπή, αυτή δεν ήρθε και με το τελικό 60-50 οι δύο "αιώνιοι" θα δώσουν ραντεβού στο 5ο και τελευταίο παιχνίδι στο ΣΕΦ!

Τα δεκάλεπτα: 10-10, 27-17, 43-33, 60-50.