Η… χαλαρότητα του Ολυμπιακού στο πρώτο ημίχρονο δεν του επέτρεψε να διεκδικήσει με μεγαλύτερες αξιώσεις το 3-0 απέναντι στον Παναθηναϊκό, όπως τόνισε στον bwinΣΠΟΡ FM 94,6 ο Νίκος Ζέρβας.

«Ο Ολυμπιακός πέταξε ένα ημίχρονο, αδικαιολόγητα, γιατί ήταν το μοναδικό ματς στο οποίο δεν είχε πίεση. Έβγαλε μεγάλο εκνευρισμό που δεν τον καταλαβαίνω, γιατί ήταν με 2-0 μπροστά.

Στο δεύτερο μέρος ο Ολυμπιακός ηρέμησε και πήγε το ματς στο 72-73, αλλά από εκεί και πέρα έγιναν όλα λάθος. Θεωρώ πως εκεί έγιναν και δύο διαιτητικά λάθη στο γκολ-φάουλ του Λεσόρ που έγινε χαμηλά και στα τρία δευτερόλεπτα του Μιλουτίνοφ», τόνισε.

Τέλος, καυτηρίασε τα δημοσιεύματα πως δήθεν ο Γιώργος Μπαρτζώκας αρνήθηκε να αφήσει λουλούδι στη μνήμη του Πάρη Δερμάνη, ενώ αναφέρθηκε στην καταγγελία της ΚΑΕ Ολυμπιακός για οπαδό που φέρεται να είχε ρατσιστική συμπεριφορά απέναντι στον Κάνααν.