Facebook Pixel Ο Προμηθέας πήρε το θρίλερ κόντρα στην ΑΕΚ στο Champions League με φοβερό Κάουαν! (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2024-01-23 21:37:00

Σημαντική νίκη για τους γηπεδούχους στον ''ελληνικό εμφύλιο'' του Champions League.

Ο Προμηθέας Πατρών υποδέχθηκε την ΑΕΚ στην πρεμιέρα της φάσης του Top-16 για το Group L του Basketball Champions League και οι γηπεδούχοι πήραν το ροζ φύλλο αγώνα, νικώντας με 80-79 την Ένωση χάρη στον εξαιρετικό Κάουαν!

Oι δύο ομάδες ξεκίνησαν με ορμή και ορεξάτες στο ματς και έτσι το πρώτο δεκάλεπτο τελείωσε με 20-18 σε ένα παιχνίδι που αναμενόταν σκληρό μέχρι τέλους. Κάουαν και Χόλινς κουβάλησαν στο σκοράρισμα, με την ΑΕΚ να βρίσκει πόντους για να γράψει το 35-40 του πρώτου ημιχρόνου. Ο Χέιλ ήταν καταιγιστικός και με φοβερή εμφάνιση σημείωσε 62-58 του τρίτου δεκαλέπτου. Στο τέλος μίλησε το... κρύο αίμα των Πατρινών για το τελικό 80-79.

Τα δεκάλεπτα: 20-18, 35-40, 62-58, 80-79