Οσο για τον Ζήση, σε περίπου 23 λεπτά συμμετοχής, είχε 9π., 2 ριμπάουντ, αλλά και 4 ασίστ.

Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν καλύτερα και με ηγέτη τον Ντόμερκαντ προηγήθηκαν με 40-29 στο 17', όμως κάπου εκεί ήρθε η αντίδραση των Ιταλών. ΜακΚάλεμπ και Ζήσης έδωσαν πολύτιμες επιθετικές λύσεις, κι έτσι η Σιένα πήγε στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα, χάνοντας μόλις με ένα πόντο (44-43).

Εκεί που έβαλε της βάσεις της νίκης όμως, ήταν το τρίτο δεκάλεπτο. Διάστημα στο οποίο έτρεξε ένα εντυπωσιακό επιμέρους σκορ 21-11, κλείνοντας την περίοδο στο +9 (55-64).

Στο τελευταίο δεκάλεπτο, με εξαίρεση ένα καλάθι του πρώην παίκτη του Αρη Μάικ Γουίλκινσον (και νυν της Ουνικς), οι δύο ομάδες έκαναν σχεδόν ένα τετράλεπτο για να σκοράρουν. Ωστόσο η ανωτερότητα της Σιένα φάνηκε στο τελευταίο εξάλεπτο. Στόουνρουκ, Καουκένας και ΜακΚάλεμπ πέτυχαν πολύτιμους πόντους, με τους πρωταθλητές Ιταλίας να ξεφεύγουν 11 πόντους πριν το φινάλε της αναμέτρησης (66-77) και να φτάνει σε μια πολύτιμη νίκη

Τα δεκάλεπτα: 24-20, 44-43, 55-64, 71-79

Πηγή: sentra-goal.gr