Facebook Pixel Αρμάνι Μιλάνο - Βιλερμπάν: Σημαντικό διπλό για την Βιλερμπάν - Άντεξε την πίεση και πέρασε από το Μιλάνο
| 2023-01-20 23:32:00

Σημαντικό διπλό για την Βιλερμπάν - Άντεξε την πίεση και πέρασε από το Μιλάνο

Η Βιλερμπάν άντεξε στην πίεση που της άσκησε η Αρμάνι Μιλάνο στο δεύτερο ημίχρονο και απέδρασε από την έδρα των Ιταλών παίρνοντας μια σημαντική νίκη με 73-79.

Αρμάνι Μιλάνο - Βιλερμπάν: Οι Γάλλοι ήταν ανώτεροι στο πρώτο μέρος, αφού έκλεισαν το πρώτο δεκάλεπτο προηγούμενοι με 17-19, ενώ πήγαν στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα, έχοντας προβάδισμα πέντε πόντων (37-42).

Στο δεύτερο ημίχρονο η Αρμάνι Μιλάνο έκανε την αντεπίθεσή της και στο τέλος του τρίτου δεκαλέπτου η αναμέτρηση ήταν ισόπαλη με 57-57. Οι Ιταλοί συνέχισαν να κυνηγούν το σκορ στην τέταρτη περίοδο, όμως πλήρωσαν τα λάθη τους στο φινάλε και τις κακές επιλογές στην επίθεση.

Έτσι, η Βιλερμπάν έφυγε με το διπλό από την έδρα της Αρμάνι, έχοντας σε εξαιρετική ημέρα τον Γιόνα Μάθιους, που ολοκλήρωσε την αναμέτρηση έχοντας 17 πόντους και 5 ασίστ.

Από την πλευρά της Αρμάνι, ξεχώρισε ο Μπράντον Ντέιβις, που είχε 26 πόντους, 8 ριμπάουντ και 2 ασίστ, όμως δεν πήρε καθόλου βοήθειες από τους συμπαίκτες του.

Τα δεκάλεπτα: 17-19, 37-42, 57-57, 73-79

Πηγή: sdna.gr