Facebook Pixel Μπάγερν Μονάχου - Φενέρμπαχτσε 67-76: Η Φενέρ ’’άλωσε’’ το Μόναχο και σκαρφάλωσε στο βαθμολογικό πίνακα! (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2023-10-27 23:47:00

Η Φενέρ ’’άλωσε’’ το Μόναχο με φοβερό Ουίλμπεκιν και σκαρφάλωσε στο βαθμολογικό πίνακα! (ΒΙΝΤΕΟ)

Ακόμη μία νίκη για την ομάδα του Δημήτρη Ιτούδη, απέναντι στην Μπάγερν του Λάσο αυτή τη φορά.

Μεγάλη νίκη για τη Φενέρμπαχτσε επί γερμανικού εδάφους, με τους Τούρκους να φεύγουν με το διπλό και να φτάνουν τα 4 θετικά αποτελέσματα στη διοργάνωση. Το πρώτο δεκάλεπτο βρήκε τις δύο ομάδες να είναι κοντά στο σκορ και το ματς ήταν ανταγωνιστικό με το σκορ να είναι 19-20. Η ίδια εικόνα υπήρχε και στη δεύτερη περίοδο με τη Φενέρ να διατηρεί το προβάδισμά της και να κλείνει το ημίχρονο μπροστά με 41-38.

Το τρίτο δεκάλεπτο βρήκε την τουρκική ομάδα να αυξάνει τη διαφορά της και να σημαδεύει τις αδυναμίες των Γερμανών, με το σκορ να διαμορφώνεται στο 47-55. Η Φενέρ δε λάθεψε στην τελευταία περίοδο και με απόλυτο πρωταγωνιστή τον Ουίλμπεκιν πήρε το δίποντο. Έτσι, σκαρφάλωσε ακόμη περισσότερο στη βαθμολογία βγάζοντας ταυτόχρονα μια απαιτητική έδρα.

Τα δεκάλεπτα: 19-20, 38-41, 47-55, 67-76