Facebook Pixel Η Πάρτιζαν πήρε σημαντική νίκη με τη Ζαλγκίρις χάρη στη φοβερή της άμυνα! (Hls)
| 2024-01-26 23:50:00

Η Πάρτιζαν πήρε σημαντική νίκη με τη Ζαλγκίρις χάρη στη φοβερή της άμυνα! (Hls)

Οι Σέρβοι επικράτησαν και ανέβηκαν στη βαθμολογία.

Η Παρτιζάν επικράτησε της Ζαλγκίρις Κάουνας με 81-72 και αναρριχήθηκε στη 10η θέση του βαθμολογικού πίνακα. Μεγάλο ματς από την ομάδα του Ζέλικο Ομπράντοβιτς σε άμυνα και επίθεση.

Η Ζαλγκίρις μπήκε ''αγριεμένη'' στο ματς έχοντας σε καλή μέρα τους Κίναν Έβανς και Γκιεντράιτις και βρέθηκε να προηγείται με 22-26. Από το δεύτερο δεκάλεπτο, η Παρτιζάν ανέβασε ρυθμό και ένταση στην άμυνα και μπόρεσε να γυρίσει το παιχνίδι. Η σερβική ομάδα πήρε προβάδισμα λίγο πριν το τέλος του ημιχρόνου με τον Παντερ να σκοράρει το πρώτο του καλάθι, στέλνοντας την ομάδα του με +2 στα αποδυτήρια για το 45-43.

Η τρίτη περίοδος έληξε με 61-59 και στο δεκάλεπτο που κρίθηκαν όλα, η Παρτιζάν ''επιστράτευσε'' την άμυνά της. Έφτασε στο 69-61 στο 35'. και το παιχνίδι είχε ουσιαστικά τελειώσει, με το σκορ να διαμορφώνεται στο 81-72!

Τα δεκάλεπτα: 22-26, 45-43, 61-59, 81-72.

Δείτε τα στιγμιότυπα στην κορυφή του κειμένου!