Facebook Pixel Ο Giannis κατατρόπωσε τον ΛεΜπρόν και τους Καβς! (ΒΙΝΤΕΟ)
NBA
| 2016-11-30 08:31:00

Ο Giannis κατατρόπωσε τον ΛεΜπρόν και τους Καβς! (ΒΙΝΤΕΟ)

Ο Έλληνας άσος των Μπακς έκανε... όργια με ρεκόρ καριέρας (34π.) και νταμπλ-νταμπλ κόντρα στους πρωταθλητές, οδηγώντας την ομάδα του στη νίκη με 118-101!

Ο 22χρονος σταρ σημείωσε 34 πόντους (12/17 δίποντα,1/2 τρίποντα, 7/10 βολές), μάζεψε 12 ριμπάουντ, ενώ είχε επιπλέον από πέντε ασίστ και κλεψίματα, αλλά και δύο κοψίματα και έξι λάθη σε 35 περίπου λεπτά. Πολύ καλοί ήταν επίσης οι Πάρκερ και Μπίσλι με 18 και 17 πόντους αντίστοιχα.

Ο Γιάνναρος τελείωσε τον αγώνα με 13/19 σουτ και ο Τζέισον Κιντ τον τράβηξε στον πάγκο τρία λεπτά πριν το τέλος, μέσα σε standing ovation! Ισοφάρισε το ατομικό του ρεκόρ, γέμισε τη στατιστική του, κυριάρχησε και στις δυο άκρες του παρκέ και κέρδισε τη μονομαχία του με τον κορυφαίο μπασκετμπολίστα στον πλανήτη!

Από την άλλη πλευρά ο ΛεΜπρόν Τζέιμς σημείωσε 22 πόντους, είχε 4 ριμπάουντ και ασίστ και επτά λάθη.