Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο είδε τους Μπακς να φτάνουν μία ανάσα από την... αυτοκτονία κόντρα στους Kινγκς, αφού απώλεσαν μία διαφορά 20 πόντων στο δεύτερο ημίχρονο.

Στο τέλος ωστόσο δεν μπορούσε να αφήσει την ομάδα του να χάσει και κάνοντας ό,τι χρειαζόταν σε άμυνα και επίθεση οδήγησε τους Μπααακς σε μία αγχωτική νίκη με 109-104.

Ο Greek Freak τελείωσε τον αγώνα με 33 πόντους με 8/15 σουτ, 17/22 βολές (οι 22 εκτελεσμένες βολες αποτελούν ρεκόρ καριέρας), 13 ριμπάουντ, 5 ασίστ, 3 κλεψίματα και 1 κόψιμο σε 34 λεπτά συμμετοχής!

Συμπαραστάτες του Giannis από τα «ελάφια» ήταν Κρις Μίντλετον με 25 πόντους και ο Έρικ Μπλέντσο με 19 πόντους.

Από την πλευρά των «βασιλιάδων», ξεχώρισαν οι Ζακ Ράντολφ (22 π.), Μπάντι Χιλντ (19 π.) και Ντε Άαρον Φοξ (14 π.).

Αξίζει να σημειωθεί ότι ο Κώστας Κουφός ξεκίνησε ως βασικός, αλλά δεν κατάφερε να σημειώσει κάποιον πόντο στα 9 λεπτά της συμμετοχής του.

Τα δωδεκάλεπτα: 33-25, 63-52, 88-76, 109-104