Facebook Pixel Γιάννης Αντετοκούνμπο: Έβγαλαν αντίδραση οι Μπακς - Νίκη με σπουδαία ανατροπή στη Νέα Υόρκη με "διπλό" Γιάννη! (Vids)
NBA
| 2023-01-10 08:15:00

Τα "ελάφια" γύρισαν από το -17 και πήραν μεγάλη νίκη με 111-107 επί των Νιου Γιορκ Νικς.

Γιάννης Αντετοκούνμπο: Στα νικηφόρα αποτελέσματα επέστρεψαν μετά την απρόσμενη και βαριά ήττα από τους Χόρνετς οι Μιλγουόκι Μπακς, που επικράτησαν με 111-107 μέσα στο "Μάντισον Σκουέαρ Γκάρντεν" επί των Νικς, αν και βρέθηκαν να χάνουν με 70-53 στην τρίτη περίοδο.

Σε εκείνο το σημείο η ομάδα του Γιάννη Αντετοκούνμπο βρήκε μεγάλα σουτ και με υπομονή στο παιχνίδι της μείωσε σιγά σιγά την διαφορά και έφερε... τούμπα το ματς στην τελευταία περίοδο, φτάνοντας στην 26η νίκη της σε 40 ματς στην κορυφαία λίγκα του NBA για φέτος.

Το κοντέρ για τον "Greek Freak" έγραψε 22 πόντους (6/15 σουτ, 1/3 τρίποντα, 9/12 βολές), 10 ριμπάουντ, 5 ασίστ, 2 τάπες στα 36 λεπτά που έπαιξε, έχοντας όμως και άξιους συμπαραστάτες, τον Μπρουκ Λόπεζ (17π, 7ρ), τον Τζο Ίνγκλς (17 πόντοι από τον πάγκο), τον clutch στα τελευταία λεπτά Τζρου Χόλιντεϊ (15π, 9ασ) και τον Πατ Κόνατον (11π, 11ρ, 4ασ).

Από πλευράς Νικς ο Τζέιλεν Μπράνσον ήταν εκπληκτικός με 44 πόντους με 15/30 σουτ και 7 ριμπάουντ, έχοντας στηρίγματα στους Τζούλιους Ραντλ (25π, 16ρ, 9/29 σουτ) και Ιμάνουελ Κουίκλι (23π με 9/13 σουτ).