Facebook Pixel Sportdog.gr | Δεν καταλαβαίνει τίποτα ο ΠΑΟΚ, 3-0 και τον Πανιώνιο!
Άλλα Σπορ
| 2018-12-01 16:36:00

Δεν καταλαβαίνει τίποτα ο ΠΑΟΚ, 3-0 και τον Πανιώνιο!

Ακόμη ένα τρίποντο πρόσθεσε στο ενεργητικό της η γυναικεία ομάδα βόλεϊ του ΠΑΟΚ που επικράτησε με 3-0 του Πανιωνίου για την έβδομη αγωνιστική της Pre League.

Η ομάδα του Δημήτρη Σολκίδη παραμένει αήττητη στο πρωτάθλημα και περιμένει στραβοπάτημα της Λαμίας που κοντράρεται εκτός έδρας με την ΑΕΚ για να απολαμβάνει τη μοναξιά της κορυφής. Στο πρώτο σετ η ομάδα της Θεσσαλονίκης δε δυσκολεύτηκε καθόλου να φτάσει στο 15-25 ενώ και στο δεύτερο πάτησε γκάζι προς το φινάλε.

Στο τρίτο σετ οι φιλοξενούμενες βρέθηκαν πίσω στο σκορ με 16-14 αλλά αντέδρασαν και καθάρισαν την αναμέτρηση. Ο ΠΑΟΚ έχει φτάσει τους 20 βαθμούς στο πρωτάθλημα. Σημειώνεται ότι η μόνη του απώλεια ήταν στη νίκη με 3-2 σετ επί της ΑΕΚ.

Την επόμενη αγωνιστική ο ΠΑΟΚ υποδέχεται στη Μίκρα τον ΓΑΣ Μεσσαράς. Ο «δικέφαλος» θα έχει την ευκαιρία να αυξήσει τη διαφορά από τους διώκτες του, αφού την επόμενη αγωνιστική η ΑΕΚ φιλοξενεί τον Παναθηναϊκό στο μεγάλο ντέρμπι της Αθήνας.

Τα σετ: 0-3 (15-25, 21-25, 20-25)

Πηγή: sdna.gr