Facebook Pixel Παναθηναϊκός – Ατρόμητος: 1-1 (LIVE)
| 2012-09-24 22:22:00

Παναθηναϊκός – Ατρόμητος: 1-1 (LIVE)

Ο Παναθηναϊκός προηγήθηκε με πέναλτι του Τοτσέ στο 40', όμως ο Ιγκλέσιας ισοφάρισε για τον Ατρόμητο στο 77΄. Η εξέλιξη του ματς από τον sportdog.

Tο Live του sportdog:

90+4' Τέλος της αναμέτρησης

92' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Πίτου Γκαρσία στην θέση του Κούτσι

90' Σουτ του Κουίνσι με τον Ιτάνζ να μπλοκάρει

85' Κίτρινη κάρτα στον Ζέκα

84' Ωραία σέντρα του Κουίνσι μέσα από την περιοχή, ο Ιτάνζ σταματάει την πορεία της μπάλας.

80' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Κούινσι πέρασε στην θέση του Μαρίνου

77’ Γκολ για τον Ατρόμητο. Ο Ζέκα χάνει την μπάλα από τον Μπέλιτς, αυτός μπαίνει μόνος του στην περιοχή από πλάγια, γυρνάει στον Ιγκλέσιας και αυτός με δυνατό σουτ από κοντά κάνει το 1-1.

72΄
Πρώτη αλλαγή για τον Ατρόμητο με τον Μπέλιτς να παίρνει τη θέση του Δημούτσου

70΄ Ο Σισκό δίνει ωραία μέσα στην περιοχή στον Τοτσέ, αυτός προσπαθεί να σουτάρει, αλλά πέφτει…

67' Κίτρινη κάρτα στον Ιγκλέσιας

65΄ Αναγκαστική αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Βελάσκες στην θέση του Μπουμσόνγκ

62’ Τεράστια ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Μετά από εκτέλεση κόρνερ του Σουμπίνιο, ο Λαζαρίδης παίρνει την κεφαλιά, αλλά ο Σπυρόπουλος διώχνει πάνω στην γραμμή.

58' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Ζέκα πέρασε στην θέση του Φορναρόλι

57΄ Σέντρα σουτ του Σουμπίνιο, η μπάλα φεύγει δίπλα από την εστία του Καρνέζη

51’ Νέα καλή ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Ο Γιαννούλης βγάζει την σέντρα από αριστερά, ο Σουμπίνιο παίρνει την κεφαλιά, όμως η μπάλα φεύγει άουτ.

48΄Ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Ο Δημούτσος κινείται ωραία μέσα στην περιοχή, κάνει και το σουτ, όμως η μπάλα φεύγει άουτ.

46' Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου

45+1' Τέλος πρώτου ημιχρόνου

44' Ευκαιρία για τον Ατρόμητο.
Εκτέλεση φάουλ του Επστάιν, ο Κούτσι δεν προλαβαίνει και ο Καρνέζης μπλοκάρει.

42' Κίτρινη κάρτα στον Σπυρόπουλο

40΄ Γκολ για τον Παναθηναϊκό. Ο Τοτσέ αναλαμβάνει την εκτέλεση του πέναλτι και σκοράρει. 1-0!

39' Πέναλτι για τον Παναθηναϊκό. Μετά από εκτέλεση φάουλ του Σισοκό, ο Γιαννούλης τραβάει τον Φορναρόλι μέσα στην περιοχή και ο διαιτητής δίνει πέναλτι. Και κίτρινη στον αμυντικό του Ατόμητου.

38΄
Κίτρινη κάρτα στον Σουμπίνιο για φάουλ στον Σπυρόπουλο

34'΄Απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Φορναρόλι, η μπάλα φεύγει πάνω από την εστία του Ιτάνζ

28΄ Νέα ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Πολύ καλό σουτ του Σκόνδρα έξω από την περιοχή, πέφτει και μπλοκάρει δύσκολα ο Καρνέζης.

24' Τεράστια ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Ο Σουμπίνιο βρήκε τον Μπρίτο που ξέφυγε ωραία και από τον Καρνέζη, αλλά ο Βύντρα πρόλαβε και έδιωξε σε κόρνερ πριν η μπάλα καταλήξει στα δίχτυα

23’ Καλή στιγμή για τον Παναθηναϊκό. Ο Σισοκό μπαίνει ωραία μέσα στην περιοχή του Ατρομήτου, κάνει και το γύρισμα για τον Φορναρόλι, αλλά αυτός με κεφαλιά ψαράκι από κοντά στέλνει την μπάλα απελπιστικά άουτ.

18΄ Νέο σουτ για τον Ατρόμητο, αυτή την φορά από τον Μπρίτο, μπλοκάρει χωρίς πρόβλημα ο Καρνέζης

17’ Ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Ο Σουμπίνιο κινείται πολύ ωραία έξω από την περιοχή, κάνει και το σουτ, όμως η μπάλα φεύγει ψηλά άουτ.

16΄ Σέντρα του Γιαννούλη από αριστερά, οι Μπρίτο και Κούτσι δεν μπορούν να βάλουν την προβολή μέσα στην περιοχή του Παναθηναϊκού.

12' Κίτρινη κάρτα στον Τοτσέ για διαμαρτυρία

10’ Ο Παναθηναϊκός έχει την κατοχή της μπάλας σε αυτά τα πρώτα λεπτά, προσπαθεί να πιέσει, όμως ακόμα δεν έχει βρει τρόπο να διασπάσει την άμυνα του Ατρομήτου.