Facebook Pixel Δουλειές με Φούντες! Βέροια-ΑΕΚ 0-4 (ΤΕΛΙΚΟ)
| 2012-11-18 19:42:00

Δουλειές με Φούντες! Βέροια-ΑΕΚ 0-4 (ΤΕΛΙΚΟ)

Η ΑΕΚ ολοκληρώνει τον θρίαμβο με τον Σταματή να κάνει το 0-4. Γκερέιρο, Κατιδης, Φούντας τα προηγούμενα γκολ. Παρακολουθείστε ζωντανά, λεπτό προς λεπτό, την εξέλιξη του αγώνα στη Βέροια.

ΛΗΞΗ ΑΓΩΝΑ

89' Γκολ για την ΑΕΚ: Ο Σταματής κάνει το 0-4

84' -Τρίτη αλλαγή για την ΑΕΚ: Αρκούδας in, Κατίδης... out.

79' -Δεύτερη αλλαγή για την ΑΕΚ: Ο Κοτσαρίδης στη θέση του Γκερέιρο.

79' Τρίτη αλλαγή για τη Βέροια: Ο Μπελόν αντί του Καλτσά.

78' Καλό σουτ του Μπαργκάν στο ύψος της περιοχής, έπεσε και μπλόκαρε ο Κωνσταντόπουλος.

73' Κίτρινη στον Βλάχο

70' -Πρώτη αλλαγή για την ΑΕΚ: Σταματής αντί Φουρτάδο.

69' Καλό σουτ του Κορδέρο μπλοκάρει ο Λόπεζ.

60' Κίτρινη στον Φέτση.

57' Γκολ για την ΑΕΚ: Ο Γκερέιρο ευστοχεί από τα 11 βήματα.

56' Απευθείας κοκκινη στον Καφέ για την ανατροπή του Φουρτάδο, ο οποίος ήταν σε εμφανή θέση για γκολ.

55' Πέναλτι για την ΑΕΚ. Ο Γκερέιρο σούταρε, ο Λόπεζ απέκρουσε, ο Φουρτάδο πήρε το... ριμπάουντ, αλλά ο Καφές με τάκλιν τον ανέτρεψε με την μπάλα να καταλήγει στα δίχτυα, αλλά ο Βοσκάκης το ακύρωσε και έδωσε πέναλτι.

54' Ο Φούντας έφυγε ξανά στην κόντρα, αλλά ο Λόπεζ βγήκε και καθάρισε τη φάση.

49' Κίτρινη στον Καλογέρη.

47΄ Μεγάλη ευκαιρία για την Βέροια έπειτα από εκτέλεση κόρνερ ο Καφές πήρε την κεφαλιά και έστειλα από το ύψος της μικρής περιοχής την μπάλα άουτ!

46' Έναρξη δευτέρου μέρους.

-Δύο αλλαγές για την Βέροια. Ο Κόστλι αντί του Ιωάννου. Ο Καλογέρης στη θέση του Ζε Βιτόρ.

Λήξη πρώτου ημιχρόνου.

45' Κίτρινη στον Λαγό

43' Κεφαλιά του Μπαργκάν πάνω στον Κωνσταντόπουλο.

41' Κίτρινη στον Κουτρουμπή

31' Σουτ του Κορδέρο, η μπάλα κόντραρε σε αμυντικό της Βέροιας, χτύπησε στο δοκάρι και κατέληξε κόρνερ...

24' Γκολ για την ΑΕΚ: Ο Φούντας εκμεταλλεύτηκε το λάθος της άμυνας της Βέροιας, βγήεκ στην κόντρα, είδε τον Λόπεζ εκτός εστίας και τον κρέμασε με ωραίο πλασέ...

19' Γκολ για την ΑΕΚ: Με ωραία εκτέλεση φάουλ του Κατίδη από αριστερά η μπάλα πέρασε ξυστά από το κεφάλι του Φουρτάδο που δεν την ακούμπησε και καρφώθηκε στα δίχτυα του Λόπεζ

8' Σέντρα του Λαγού από αριστερά, ο Κατίδης έπιασε την κεφαλιά, η οποία πήγε πάνω στον Λόπεζ.

4' Πρώτη καλή στιγμή για τη Βέροια. Ο Ολαϊτάν έκανε άνω κάτω την αριστερή πλευρά της ΑΕΚ, έβγαλε τη σέντρα στον αφύλαχτο Μπαργκάν στο πίσω δοκάρι, του οποίου η κεφαλιά πέρασε για λίγο άουτ.

1' Έναρξη αγώνα

Βέροια (Καρύδας): Λόπεζ, Καλί, Αμαραντίδης, Ορέστες, Γεωργιάδης, Κάτζας, Βίτορ, Καφές, Ολαϊτάν, Μπαργκάν, Ιωάννου

ΑΕΚ (Λίνεν): Κωνσταντόπουλος, Λαγός, Βλάχος, Κουτρουμπής, Κοντοές, Κορδέρο, Φούντας, Φέτσης, Γκερέιρο, Φουρτάδο και Κατίδης