Απίθανο ματς στα Χανιά για το πρωτάθλημα της Football League 2 όπου σημειώθηκαν εννέα τέρματα! Μέχρι το 11΄ οι γηπεδούχοι ήταν μπροστά στο σκορ με 2-0 χάρη στα γκολ των Βοτονάκη και Γονιατάκη, αλλά ο Τριανταφύλλου με δύο γκολ στο 21΄ και το 28΄ έφερε το ματς ξανά στα ίσα για την Επισκοπή. Τα Χανιά όμως απάντησαν στο 32΄ με τον Κέρι και πήγαν στο ημίχρονο μπροστά στο σκορ με 3-2.

Η επανάληψη ήταν καταστροφική για την ομάδα των Χανίων, καθώς οι φιλοξενούμενοι έβαλαν τέσσερα γκολ και έφυγαν με το διπλό. Στο 51΄ Ο Τριανταφύλλου έκανε το 3-3 και δύο λεπτά αργότερα ο Σελινιοτάκης το 3-4. Στο 78΄ ο Τζέκος ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 3-5 για να γράψει στις καθυστερήσεις ο Τριανταφύλλου με το τέταρτο του γκολ το τελικό 3-6.