Facebook Pixel Deja Vucinic! (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2013-01-10 01:15:00

Deja Vucinic! (ΒΙΝΤΕΟ)

Η Μίλαν έπαθε αλλά δεν έμαθε! Όπως και πέρσι, έτσι και φέτος η Μίλαν προηγήθηκε στο Τορίνο αλλά η Γιουβέντους είχε Βούτσινιτς στην παράταση και πήρε την πρόκριση (2-1) στα ημιτελικά του κυπέλλου.

Γιουβέντους και Μίλαν έπαιζαν στο Τορίνο την πρόκριση για τα ημιτελικά του Κόπα Ιτάλια. Το τέλος όμως θύμισε τα περσινά, όπου οι Ροσονέρι ενώ προηγήθηκαν κατάφεραν να αποκλειστούν με τον Βούτσινιτς να είναι ο πρωταγωνιστής.

Το σκορ για την Μίλαν άνοιξε ο Ελ Σαραουϊ στο 6΄ αλλά η απάντηση των πρωταθλητών Ιταλίας ήρθε άμεσα, όταν στο 12΄ ο Τζιοβίνκο με απευθείας εκτέλεση φάουλ. Ευκαιρίες χάθηκαν και από τις δύο πλευρές, με τον χρόνο ωστόσο να περνάει χωρίς να μπαίνει το γκολ και έτσι φτάσαμε στην παράταση.

Εκεί είχαμε το Deja Vu! Ο Βούτσινιτς στο 95΄ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Αμέλια για το 2-1 και στη συνέχεια η Μίλαν όσες προσπάθειες και αν έκανε με τον Νιάνγκ δεν μπόρεσε να στείλει το ματς στα πέναλτι και έτσι η Γιούβε πήρε την πρόκριση.