Facebook Pixel Τελικό χωρίς να... μαγέψει η Βραζιλία! (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2013-06-27 00:09:00

Τελικό χωρίς να... μαγέψει η Βραζιλία! (ΒΙΝΤΕΟ)

Η Βραζιλία χωρίς να εντυπωσιάσει νίκησε 2-1 την Ουρουγουάη και προκρίθηκε στον τελικό του Κονφετνερέσιον με γκολ στο 86'.

Οι δύο ομάδες ξεκίνησαν... φορτσάτες και μόλις στο 12' η Ουρουγουάη είχε την ευκαιρία να ανοίξει το σκορ, όταν ο Φορλάν αστόχησε σε πέναλτι, που κέρδισε ο Λουγκάνο από τον Νταβίντ Λουίζ. Η Βραζιλία όμως δεν τα... συγχωρεί αυτά και στο 41' ο Φρεντ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 1-0 από κοντά, μετά από απόκρουση του αντίπαλου τερματοφύλακα. Παρόλα αυτά, η Ουρουγουάη απάντησε και στο 48' έφερε το ματς στα ίσια με γκολ του Καβάνι.

Οι δύο ομάδες στα επόμενα λεπτά έχασαν αρκετές ευκαιρίες, ωστόσο γκολ δεν έβαλαν. Και ενώ όλα έδειχναν πως το ματς θα πάει στην παράταση,
στο 86' ο Παουλίνιο με ωραία κεφαλιά μετά από κόρνερ του Νεϊμάρ χάρισε τη νίκη και την πρόκριση στην Βραζιλία.

ΒΡΑΖΙΛΙΑ: Ζούλιο Σέζαρ, Ντάνι Άλβες, Τιάγκο Σίλβα, Νταβίντ Λουίζ, Μαρσέλο, Λουίζ Γκουστάβο, Παουλίνιο, Οσκάρ, Χουλκ, Νεϊμάρ, Φρεντ.

ΟΥΡΟΥΓΟΥΑΗ: Μουσλέρα, Μάξι Περέιρα, Λουγκάνο, Γκοντίν, Μαρτίν Κάσερες, Αρέβαλο Ρίος, Άλβαρο Γκονσάλες, Κριστιάν Ροντρίγκες, Φορλάν, Λουίς Σουάρες, Καβάνι.