Facebook Pixel Un-fair play... νίκη της Κέρκυρας
| 2014-03-07 19:12:00

Un-fair play... νίκη της Κέρκυρας

H Kέρκυρα νίκησε με 2-1 εκτός έδρας τη Ζάκυνθο στο ματς που άνοιξε την αυλαία της 23ης αγωνιστικής του Βορείου Ομίλου στη Football League, αλλά οι γηπεδούχοι διαμαρτύρονται για τη μη τήρηση του fair play εκ μέρους των "Φαιάκων" στη φάση του γκολ του Μπαλντοβαλίεφ.

Το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση πέτυχε ο Μπαλντοβάλιεφ στο 84ο λεπτό με τους γηπεδούχους όμως να διαμαρτύρονται έντονα για μη τήρηση του fair play καθώς στην φάση που προηγήθηκε είχαν βγάλει την μπάλα έξω για να προσφερθούν πρώτες βοήθειες σε ποδοσφαιριστή της Κέρκυρας.

Το παιχνίδι διακόπηκε για περίπου 15 λεπτά καθώς υπήρξε έντονη ένταση και διαπληκτισμοί. Οι Φαίακες είχαν προηγηθεί στο σκορ στο 39ο λεπτό με γκολ του Σίκιμιτς ύστερα από πάσα του Σουάνη , για να ισοφαρίσει στο 52ο λεπτό η Ζάκυνθος με αυτογκόλ του Ραπτάκη