Facebook Pixel Αχαρναϊκός - ΑΕΚ 1-2 (ΤΕΛΙΚΟ)
| 2014-11-02 17:38:00

Αχαρναϊκός - ΑΕΚ 1-2 (ΤΕΛΙΚΟ)

Η ΑΕΚ παίρνει το προβάδισμα! Δείτε live την εξέλιξή του στον sportdog!

ΛΗΞΗ ΑΓΩΝΑ

96' Γκολ για την ΑΕΚ: Ο Μπρέσεβιτς με κεφαλιά κάνει το 1-2.

92' Γκολ για την ΑΕΚ: Ύστερα από εκτέλεση φάουλ του Μάνταλου, ο Ντακόλ πήδηξε πιο ψηλά απ' όλους, πρόλαβε την κακή έξοδο του Παγούδη και έκανε το 1-1.

90' Πέντε λεπτά καθυστερήσεις.

87' Κεφαλιά Μπρέσεβιτς, ο Παγούδης μπλόκαρε.

71' Αλλαγή για την ΑΕΚ: Ο Κολοβέτσιος περνάει εκτός, εισέρχεται ο Μπρέσεβιτς.

70' Κίτρινη στον Μάνταλο.

65' Κίτρινη στον Ζώνα

62' Αλλαγή για την ΑΕΚ: Έξω ο Ανάκογλου, μέσα ο Ντακόλ.

55' Αλλαγή για την ΑΕΚ: Ο Ζόριτς αντί του Πλατέλλα.

53' Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ. Ο Μάνταλος έβγαλε στον Γεωργέα, αυτός έκανε το γύρισμα στο σημείο του πέναλτι και ο Πλατέλλας πλάσαρε, με τον Παγούδη να αποκρούει. Αλλά το τελείωμα του παίκτη της ΑΕΚ ήταν για τα πανηγυρια...

46' Έναρξη δευτέρου μέρους

45'+10' Λήξη πρώτου ημιχρόνου.

45' Τα 45 συμπληρώθηκαν αλλά έχουν δοθεί αρκετά λεπτά καθυστερήσεις, λόγω των δύο διακοπών απ'τα δακρυγόνα.

44' Καλή εκτέλεση φάουλ απ'τον Μάνταλο, η μπάλα πέρασε δίπλα απ'το δεξί δοκάρι του Παγούδη.

39' Κίτρινη κάρτα στον Γέσιτς.

34' Απίστευτη ευκαιρία χάνει η ΑΕΚ να ισοφαρίσει! Ύστερα από ωραία συνεργασία των παικτών, ο Μπαρμπόασ έσπασε την μπάλα από αριστερά, στον Πλατέλλα, ο τελευταίος παρότι παραπάτησε μοίρασε στον Κορδέρο, ο οποίος αντί να πλασάρει χαμηλά έστειλε την μπάλα στα πουλιά!

32' Νέα χαμένη ευκαιρία απ'τον Αχαρναϊκό: Ο Ταμπάκης έκανε γιο-γιο τον Λαμπρόπουλο, σύγκλινε προν την περιοχή της ΑΕΚ, πλάσαρε αλλά ο Ανέστης βγήκε και καθάρισε τη φάση διώχνοντας με τα πόδια.

27' Γκολ για τον Αχαρναϊκό: Ύστερα από εκτέλεση φάουλ του Γέσιτς, η μπάλα έσκασε στο έδαφος, ο Ανέστης έπεσε στη δεξιά του γωνία, αλλά δεν μπόρεσε να αποτρέψει την πορεία της προς τα δίχτυα. 1-0

20' Ευκαιρία για τον Αχαρναϊκό, ο Ιωαννίδης μπούκαρε στην περιοχή της ΑΕΚ από αριστερά, έσπασε στον Μανουσάκη, ο οποίος έκανε κακό τελείωμα.

17' Το ματς συνεχίζεται. Αλλά η δυσφορία συνεχίζει να υπάρχει. Απαράδεκτες καταστάσεις ζούμε.

12' Το παιχνίδια διακόπτεται ξανά. Οι παίκτες δακρύζουν και δεν μπορούν να αναπνεύσουν, ενώ και στις εξέδρες το ίδιο πρόβλημα αντιμετωπίζουν οι οπαδοί. Τραγικά πράγματα.