Facebook Pixel Ντεμπούτο Εσιέν! Πανελευσινιακός – ΠΑΟ: 0-6 (Live Stream + ΒΙΝΤΕΟ)
| 2015-09-16 21:08:00

Ντεμπούτο Εσιέν! Πανελευσινιακός – ΠΑΟ: 0-6 (Live Stream + ΒΙΝΤΕΟ)

Ο Πανελευσινιακός φιλοξενεί τον Παναθηναϊκό σε φιλικό παιχνίδι με τον Μάικλ Εσιέν να κάνει το ντεμπούτο του με την πράσινη φανέλα μπροστά σε κόσμο.

63' Ο Λάμπρου φεύγει στην κόντρα και με ωραίο τελείωμα γράφει το 0-6

Αλλαγές στον ΠΑΟ: Στο δεύτερο ημίχρονο ο Λάμπρου παίζει στην κορυφή για τον Παναθηναϊκό. Ο Καλτσάς είναι δεξιά, ο Αγγελόπουλος παίζει αριστερά του Εσιέν, ενώ δεξιά του είναι ο Ατζαγκούν. Η άμυνα των πράσινων παραμένει ως έχει με τους Μαρινάκη, Τριανταφυλλόπουλο, Τελάντερ και Χουχούμη, ενώ στο τέρμα είναι ο Γιαννακόπουλος.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Παναθηναϊκός παίζει με 10 λόγω... δικαιοσύνης, αφού οι γηπεδούχοι παίζουν με παίκτη λιγότερο λόγω κόκκινης από τα πρώτα λεπτά του ματς.

42' Γκολ για τοπν Παναθηναϊκό! Ο Χουχούμης με ωραία μπαλιά έβγαλε τετ α τετ τον Χουχούμη και αυτός με ιδανικό πλασέ έκανε το 0-5

40' Γκολ για τον Παναθηναϊκό! Ο Μπεργκ με υπέροχο τελείωμα γράφει το 0-4

36' Γκολ για τον Παναθηναϊκό! Ο Μπεργκ ντριπλάρει τον τερματοφύλακα, στρώνει στον αμαρκάριστο Καλτσά και αυτός από κοντά κάνει το 0-3

34' Γκολ για τον Παναθηναϊκό! Ο Καλτσάς έκανε την σέντρα και ο Μπεργκ από κοντά με κεφαλιά έγραψε το 0-2

31' Γκολ για τον Παναθηναϊκό! Ο Ζέκα έκανε την σέντρα πολύ ωραία και ο Καρέλης από κοντά εύκολα κάνει το 0-1

15' Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Σουτ του Μπεργκ στην κίνηση, αποκρούει ο Μανιάτης

10' Κόκκινη κάρτα! Ο Μπεργκ έκανε την κάθετη στην πλάτη της άμυνας του Πανελευσινιακού, ο Καρέλης βρέθηκε σε θέση βολής με τον αμυντικό των γηπεδούχων να τον ανατρέπει ακριβώς έξω από τη μεγάλη περιοχή και τον διαιτητή να του δείχνει την κόκκινη κάρτα.

1' Έναρξη της αναμέτρησης

Οι ενδεκάδες:

Για τον Παναθηναϊκό ξεκινούν οι: Γιαννακόπουλος, Μαρινάκης, Χουχούμης, Τριανταφυλλόπουλος, Τελάντερ, Εσιέν Ζέκα, Ατζαγκούν, Καρέλης, Καλτσάς και Μπεργκ.

Στον πάγκο είναι οι: Βασίλας, Αγγελόπουλος, Κουτρουμπής, Νάνο, Μπούρμπος, Λάμπρου, Πράνιτς

Για τον Πανελευσινιακό: Μανιάτης, Παληγεώργος, Λίτσος, Δημόπουλος, Γκεμίσης, Τσίγκρος, Ανδρίκος. Τσολακίδης, Μποτωνάκης, Γιαννιτσάνης, Κακαράς

Στον πάγκο είναι οι: Χαλιώτης, Πλαβούκος, Πούρνος, Ναούμ, Τζώρτζης, Κασνέτση, Κγαής, Ντεσπολιάρι, Νικολάου, Μπαρμπόσα, Μπλάνκο, Ελευθεριάδης και Παπαδόπουλος