Facebook Pixel Ο πρώην της χάρισε τη νίκη!
| 2015-10-04 20:13:00

Ο πρώην της χάρισε τη νίκη!

Βαθμολογική ανάσα πήρε η Βέροια στη Μυτιλήνη, όπου επικράτησε 1-0 της Καλλονής, χάρη σε εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Αμπντούν στις καθυστερήσεις. Ο πρώην παίκτης του συλλόγου της Ημαθίας, Μπαργκάν ανέτρεψε τον Μπερεμπασβίλι.

Στο πρώτο ημίχρονο το παιχνίδι ήταν μοιρασμένο, με τις δύο ομάδες να μην μπορούνε να βρούνε το δρόμο προς τα δίχτυα. Στο δεύτερο μέρος η Καλλονή ήταν ελαφρώς καλύτερη, έχασε κάποιες σημαντικές ευκαιρίες, αλλά το γκολ δεν μπήκε ποτέ...

Στις καθυστερήσεις όμως η Βέροια κατάφερε να πάρει το διπλό! Η ομάδα της Ημαθίας κέρδισε πέναλτι από ανατροπή του Μπερεμπασβίλι απ'τον (πρώην της Βέροιας) Μπαργκάν και ο Αμπντούν εκτέλεσε εύστοχα, δίνοντας πολύτιμη νίκη στο σύλλογό του.

Μετά από 3 αγωνιστικές η Βέροια πήρε τη νίκη και ανέβηκε απ'την 14η στην 7η θέση με 8 βαθμούς. Η Καλλονή παρέμεινε 13η με 5.

Καλλονή (Θεοδωρίδης) Χογκ, Αντέτζο, Αναστασιάδης, Ούκα, Κρολ, Καλτσάς, Κεϊτά, Σαμπά, Τσαμπούρης, Γεωργίου, Μανούσος

Βέροια (Γεωργιάδης): Λόπεθ, Νάστος, Μαραγκός, Πουγγουράς, Γιαννούλης, Βεργώνης, Σιόντης, Νέτο, Μαζέβσκι, Aμπντούν, Ναζλίδης,