Ως μία ευκαιρία για προπόνηση και ένα δυνατό τεστ για τα παιδιά από την Κ-20 του ΠΑΟΚ αντιμετώπισε ο Ιγκόρ Τούντορ το παιχνίδι Κυπέλλου με τον Ολυμπιακό Βόλου, στο οποίο δεν υπήρχε βαθμολογικό ενδιαφέρον, αφού ο Δικέφαλος ήταν σίγουρα πρώτος και οι «ερυθρόλευκοι» σίγουρα τελευταίοι.

Έτσι λοιπόν, είδαμε πολλούς νεαρούς ποδοσφαιριστές στο αρχικό σήμα των Θεσσαλονικιών, οι οποίοι προσπάθησαν πάντως να βγάλουν πράγματα στο χορτάρι και να δείξουν στον προπονητή τους ότι αξίζουν περισσότερες ευκαιρίες. Μάλιστα, στο 16ο λεπτό ο ΠΑΟΚ πέτυχε ένα πολύ όμορφο γκολ με μονοκόμματο σουτ του Δημητριάδη, μετά από σέντρα του Κάκο. Η απάντηση από τον Ολυμπιακό Βόλου ήρθε στο 32', από τον Αλαμάνη που... έπιασε στον ύπνο την άμυνα του ΠΑΟΚ και έγραψε το 1-1.

Στο δεύτερο ημίχρονο η εικόνα του αγώνα δεν ήταν τόσο καλή και παρά τις αλλαγές των προπονητών, δεν υπήρξε κάποια σημαντική βελτίωση. Δεν υπήρχαν οι μεγάλες φάσεις, με εξαίρεση κάποια σουτ, τα οποία όμως δεν άγχωσαν τους γκολκίπερ. Το σκορ έμεινε ισόπαλο μέχρι την λήξη...