Facebook Pixel Ούτε ο Μανωλάς δεν μπόρεσε να σταματήσει Γιούβε και Ιγκουαΐν! (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2016-12-18 00:45:00

Ούτε ο Μανωλάς δεν μπόρεσε να σταματήσει Γιούβε και Ιγκουαΐν! (ΒΙΝΤΕΟ)

Ο Αργεντινός άσος με ένα υπέροχο γκολ «καθάρισε» ξανά για τη Γιουβέντους και της χάρισε τη νίκη με 1-0 κόντρα στη Ρόμα. Με πρόβλημα αποχώρησε ο Κώστας Μανωλάς από το ντέρμπι!

Ο Αργεντινός άσος πέτυχε με ωραία ατομική ενέργεια και σουτάρα, αφού …άδειασε τους Ντε Ρόσι και Μανωλά, το 1-0 στο 14ο λεπτό και έδωσε τη νίκη στη Γιούβε, η οποία πλέον είναι πρώτη με 7 βαθμούς διαφορά από τους "τζαλορόσι".

Ο Έλληνας αμυντικός, που αποχώρησε με ενοχλήσεις στο 85ο λεπτό αναμέτρησης, ήταν από τους καλύτερους της Ρόμα, ενώ στο πρώτο μέρος έχασε και δύο σπουδαίες ευκαιρίες για να ισοφαρίσει, πρώτα με μία κεφαλιά που δεν πρόλαβε την μπάλα και στη συνέχεια με σουτ, που σταμάτησε στα σώματα, πριν καταλήξει στα δίχτυα.

ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ: Μπουφόν, Λίχτσταϊνερ (68' Μπαρτζάλι), Ρουγκάνι, Κιελίνι, Αλέξ Σάντρο, Μαρκίζιο, Κεντίρα, Στουράρο, Πιάνιτς (51' Κουαδράδο), Μάντζουκιτς, Ιγκουαΐν (82' Ντιμπάλα).

ΡΟΜΑ: Στσέσνι, Ρίντιγκερ, Μανωλάς (85' Μπρούνο Πέρες), Φάσιο, Έμερσον, Ντε Ρόσι (72' Ελ Σααραουί), Στρόουτμαν, Ναϊνγκολάν, Ζέρσον (46' Σαλάχ), Περότι, Τζέκο.