Facebook Pixel Ο Χιμένεθ δικαιολόγησε τις επιλογές του και… έβγαλε στη σέντρα τους παίκτες!
| 2017-04-02 22:01:00

Ο Χιμένεθ δικαιολόγησε τις επιλογές του και… έβγαλε στη σέντρα τους παίκτες!

Ο Ισπανός κόουτς δεν θεωρεί ότι έκανε κάποιο λάθος στο πρώτο ημίχρονο και έριξε τις ευθύνες για την εικόνα της ΑΕΚ και το 0-2, στους ποδοσφαιριστές του.

Ο προπονητής της Ένωσης λίγο μετά την ήττα της ομάδας του από τον Παναθηναϊκό (2-3) τόνισε πως η ΑΕΚ είχε κακή αγωνιστική συμπεριφορά στον παιχνίδι, ειδικά στο πρώτο ημίχρονο του αγώνα.

Αναλυτικά τα όσα δήλωσε στην κάμερα της NOVΑ: «Δυστυχώς στο πρώτο ημίχρονο δεν ήμασταν καλοί και ουσιαστικά χαρίσαμε το παιχνίδι στον Παναθηναϊκό. Στο δεύτερο κάναμε αυτό που έπρεπε να έχουμε κάνει εξαρχής.Ωστόσο, δεν καταφέραμε να κερδίσουμε και σήμερα είναι μια πάρα πολύ στενόχωρη μέρα για εμάς.

Κάποια στιγμή θα χάναμε και όταν χάνεις γίνεται κριτική για τις επιλογές που έκανες. Όμως δε χάσαμε λόγω της ενδεκάδας μας, αλλά λόγω της αγωνιστικής μας συμπεριφοράς στα πρώτα 45 λεπτά του ματς».