Facebook Pixel Στο χαλαρό η Ίντερ (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2017-09-10 15:52:00

Στο χαλαρό η Ίντερ (ΒΙΝΤΕΟ)

Οι "νερατζούρι" νίκησαν τη νεοφώτιστη Σπαλ με 2-0 και έκαναν το 3x3 στη Serie A. Σκόρερ οι Ικάρντι με πέναλτι και Πέρισιτς.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του αρχηγού τους, Μάουρο Ικάρντι, στο 27' (χρειάστηκε τρίλεπτη διακοπή του αγώνα και χρήση του VAR προκειμένου να καταλογίσει την παράβαση ο διαιτητής Κλαούντιο Γκαβιλούτσι), ενώ είχαν δοκάρι στο 74' με τον Σλοβάκο Μίλαν Σκρίνιαρ.

Το τελικό 2-0 διαμόρφωσε στο 87ο λεπτό ο Κροάτης διεθνής μεσοεπιθετικός Ιβάν Πέρισιτς, με εξαιρετικό αριστερό σουτ στην κίνηση μετά από σέντρα με τον Ντανίλο Ντ' Αμπρόσιο, ενώ στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης ο Έντερ έχασε απίστευτη ευκαιρία με κεφαλιά για να κάνει τρία τα τέρματα της Ίντερ.