Ο Μανόλο Χιμένεθ στις πρώτες του δηλώσεις μετά την επική ανατροπή και νίκη της ΑΕΚ με 3-2 κόντρα στον Ολυμπιακό, τόνισε πως περίμενε τη νίκη και σημείωσε πως μπορούν να κερδίσουν τον οποιοδήποτε.

Αναλυτικά, δήλωσε στη Nova: "Είμαι αρκετά γέρος για να έχω ζήσει παρόμοιες νίκες στο παρελθόν. Δεν ήταν δίκαιο, δεν ήταν λογικό να χάνουμε 0-2. Ο αντίπαλός μας είχε κάνει λίγα πράγματα. Στα πρώτα 15 λεπτά θα μπορούσε να είχε φάει 4-5 γκολ. Φυσικά έπαιξε ρόλο η είσοδος του Λιβάγια. Λέω πολλές φορές δεν έχει σημασία πώς ξεκινάει μια ομάδα, αλλά πώς τελειώνει. Ο Λιβάγια δεν θα είχε την ίδια δύναμη αν έπαιζε από το 1ο λεπτό.

Τα πρώτα 20 λεπτά του Κλωναρίδη ήταν φανταστικά και η ΑΕΚ θα μπορούσε να κερδίζει. Για τον τίτλο, μπορούμε να κερδίσουμε τον οποιονδήποτε και να χάσουμε από τον οποιονδήποτε αν δεν είμαστε στο 100%, οπότε περιμένουμε