Facebook Pixel Sportdog.gr | Απίθανο φινάλε στην Καρδίτσα - Από 0-3, το έκανε 3-3 σε 25 λεπτά η Αναγέννηση!
| 2018-04-25 18:12:00

Απίθανο φινάλε στην Καρδίτσα - Από 0-3, το έκανε 3-3 σε 25 λεπτά η Αναγέννηση!

Έγινε... Λίβερπουλ η Αναγέννηση κόντρα στον Κισσαμικό!

Απίστευτη εξέλιξη στην αναμέτρηση της Αναγέννησης Καρδίτσας με τον Κισσαμικό για τη Football League!

Oι φιλοξενούμενοι έκαναν... πάρτι στο πρώτο ημίχρονο, στο οποίο προηγήθηκαν στο 22’ με αυτογκόλ του Κωνσταντινόπουλου, ενώ στο 32’ και το 45’, οι Ξυδάς και Λεό διαμόρφωσαν το 0-3.

Ωστόσο, στο δεύτερο μέρος η Αναγέννηση "ξύπνησε" και έκανε το... αδιανόητο ισοφαρίζοντας σε 3-3. Ο Σαντούρης μείωσε στο 63', ο Τζέκος στο 72' έφερε την ομάδα του σε απόσταση βολής και στο 89' ο Πλαβούκος ισοφάρισε με πέναλτι, χαρίζοντας στην Αναγέννηση έναν υπερπολύτιμο βαθμό, που την κρατά πάνω από τη ζώνη του υποβιβασμού!

Στο έτερο ματς που ολοκληρώθηκε, ο Αιγινιακός επικράτησε 2-1 του Πανσερραϊκού με γκολ στις καθυστερήσεις.