Facebook Pixel Sportdog.gr | «Καθάρισε» τον Λεβαδειακό σε ματσάρα-θρίλερ η Λαμία! (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2018-10-27 20:54:00

«Καθάρισε» τον Λεβαδειακό σε ματσάρα-θρίλερ η Λαμία! (ΒΙΝΤΕΟ)

Μεγάλη νίκη της ομάδας του Χάβου με 3-2.

Ένα πολύ σημαντικό τρίποντο στη μάχη της σωτηρίας πήρε η Λαμία, η οποία επικράτησε 3-2 του Λεβαδειακού σε ένα ματς με συναρπαστική εξέλιξη.

Η Λαμία μπήκε πολύ δυνατά στην αναμέτρηση, κυριάρχησε στο πρώτο ημίχρονο και μετουσίωσε την υπεροχή της σε δύο γκολ. Συγκεκριμένα ο Μπερτόλιο στο 11’ και ο Μπαράλες στο 24’ έδωσαν προβάδισμα 2-0 στη Λαμία, η οποία είχε και δοκάρι σε τρομερό σουτ του Πλιάτσικα στο 28’.

Ο Λεβαδειακός όχι μόνο έβγαλε αντίδραση στο δεύτερο μέρος, αλλά κατάφερε και να ισοφαρίσει χάρη σε γκολ του Νανγκίς στο 60’ και του Γιακουμάκη στο 81’.

Ωστόσο, η Λαμία είχε τον… τελευταίο λόγο, καθώς απάντησε άμεσα, με τον Αντέτζο να γράφει το τελικό 3-2 με κεφαλιά στο 83’.

Ο Λεβαδειακός ολοκλήρωσε το ματς με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Καραχάλιου στο 88΄. Παρ' όλα αυτά, είχε δύο μεγάλες ευκαιρίες με τον Νανγκίς και τον Σαβαντογκό στις καθυστερήσεις, όμως το σκορ δεν άλλαξε.

Η Λαμία ανέβηκε στην 9η θέση με 9 βαθμούς και ο Λεβαδειακός έμεινε προτελευταίος με 3.