Facebook Pixel Sportdog.gr | Τρομερή κίνηση από Σα με ΑΕΚ – Τρελάθηκαν οι συμπαίκτες του
| 2019-02-19 15:49:00

Τρομερή κίνηση από Σα με ΑΕΚ – Τρελάθηκαν οι συμπαίκτες του

Δεν το πίστευαν οι άνθρωποι του Ολυμπιακού.

Ο Ζοσέ Σα ήταν ο ήρωας του Ολυμπιακού στο ντέρμπι με την ΑΕΚ. Ο Πορτογάλος τερματοφύλακας με τις αποκρούσεις του κράτησε ζωντανή την ομάδα του Πειραιά στο πρώτο ημίχρονο με αποτέλεσμα να έρθει η ερυθρόλευκη αντίδραση στο δεύτερο μέρος, όπου οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν και επικράτησαν θριαμβικά με το εμφατικό 4-1.

Ο Σα δεν έφτανε που έγινε ήρωας και του χρωστούσε όλη η ομάδα ζήτησε συγγνώμη από τους συμπαίκτες του για την ευθύνη που φέρει στο 0-1. Ο γκολκίπερ των Πειραιωτών απολογήθηκε και για το δεύτερο λάθος που υπέπεσε προς το τέλος του ημιχρόνου και λίγο έλειψε να εκμεταλλευτεί εκ νέου ο Εζέκιελ Πόνσε.

Οι συμπαίκτες του τρελάθηκαν όπως και όλοι οι άνθρωποι του Ολυμπιακού.