Facebook Pixel Επέστρεψε στην Εθνική και στα... γκολ
| 2011-09-26 23:30:00

Επέστρεψε στην Εθνική και στα... γκολ

Ο Φάνης Γκέκας μετά την επιστροφή του στην Εθνική πέτυχε δύο γκολ στο εκτός έδρας παιχνίδι με την Ντιναμό Δρέσδης στη νίκη με 4-1 για την 9η αγωνιστική της Τσβάιτελιγκα.

Με άριστες τοποθετήσεις στην περιοχή, εξέθεσε το αμυντικό δίδυμο των γηπεδούχων και ανέτρεψε το 1-0 που σημείωσε στο 31' ο Φίλε με εκτέλεση φάουλ. Στον 35ο λεπτό σκόραρε ύστερα από εκτέλεση κόρνερ, ενώ στο 40' ήταν ο αποδέκτης της σέντρα του Γιουνγκ.

Η Ντιναμό Δρέσδης, παρόλο που στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξε και ο Γιάννης Παπαδόπουλος, δεν είχε τις λύσεις απέναντι στην οργανωμένη ομάδα του Άρμιν Φε και όχι μόνο δεν κατόρθωσε να ισοφαρίσει αλλά γνώρισε και τη συντριβή. Απόντος του Γκέκα, ο οποίος αντικαταστάθηκε στο 72' από τον Χόφερ, ο Ιντρίσου ανέλαβε δράση και σκόραρε δις στο τελευταίο δεκάλεπτο (84', 87') για το τελικό 4-1.

Με αυτήν της τη νίκη η Άιντραχτ σκαρφάλωσε στην τρίτη θέση της κατάταξης.

Πηγή: contra.gr