Facebook Pixel Κύπρος - Μάλτα: Έμφραγμα για την Κύπρο στο 97' - Ανέλπιστος βαθμός για την Μάλτα (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2021-10-11 21:05:00

Έμφραγμα για την Κύπρο στο 97' - Ανέλπιστος βαθμός για την Μάλτα (ΒΙΝΤΕΟ)

Στην τελευταία θέση του ομίλου της συνεχίσει να είναι η Κύπρος μετά την ισοπαλία με 2-2 με την Μάλτα, που ήρθε με τέρμα των φιλοξενούμενων στο έβδομο λεπτό των καθυστερήσεων του αγώνα στη Λάρνακα.

Κύπρος - Μάλτα: Σοκ για τους Κύπριους που δεν κατάφερε να νικήσει την Μάλτα, με τους φιλοξενούμενους να ισοφαρίζουν στο 90+7' με τέρμα του Ντεγκαμπριέλε με απευθείας εκτέλεση φάουλ με αποτέλεσμα η αναμέτρηση να ολοκληρώνεται 2-2.

Οι γηπεδούχοι είχαν ανοίξει το σκορ στο 7' με ωραίο πλασέ του Παπουλή, ενώ οι Μαλτέζοι ισοφάρισαν με τον Μουσκάτ στο 53' Δέκα λεπτά πριν το τέλος του αγώνα ο Σωτηρίου θα κάνει το 2-1, όμως το τέρμα των φιλοξενούμενων στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων έκανε και τις δύο ομάδες να ισοβαθμούν στην τελευταία θέση της βαθμολογίας του ομίλου με 5 πόντους.