Facebook Pixel Sportdog.gr | Καθίζηση στο δεύτερο ημίχρονο! Δείτε τα δύο γκολ που δέχτηκε η Ελλάδα (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2021-10-12 23:20:00

Καθίζηση στο δεύτερο ημίχρονο! Δείτε τα δύο γκολ που δέχτηκε η Ελλάδα (ΒΙΝΤΕΟ)

Η Εθνική πιάστηκε στον ύπνο από τη Σουηδία στο δεύτερο μέρος του αγώνα.

Σουηδία – Ελλάδα: Διαφοροποιήθηκαν τα δεδομένα στο δεύτερο ημίχρονο της αναμέτρησης.

Εκεί που η Ελλάδα ήταν η απόλυτη κυρίαρχος στο πρώτο μέρος, στο δεύτερο η Σουηδία μπήκε περισσότερο αποφασισμένη. Οι γηπεδούχοι εκμεταλλεύτηκαν την αδρανεια των διεθνών μας.

Η βιασύνη του Μαυροπάνου οδήγησε σε λάθος υπολογισμό στο 58'. Έκανε πέναλτι στον Ίσακ, ο διαιτητής έδειξε το σημείο του πέναλτι και την κίτρινη κάρτα, με τον Φόρσμπεργκ να ευστοχεία από τα 11 βήματα.

Στο 69' η Ελλάδα κοιμήθηκε. Στην κυριολεξία! Μετά από το βολέ του Όλσεν, η μπάλα πέρασε πάνω από τον Χατζηδιάκο, ο Ισάκ ντρίπλαρε και τον Βλαχοδήμο και σε κενή εστία έκανε το 2-0.