Superleague 2: Ο ΠΑΟΚ Β' υποχρεώθηκε σε ισοπαλία (1-1) με τον Θεσπρωτό στην Ηγουμενίτσα.

Ο Θεσπρωτός προηγήθηκε στο 50'΄με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Σαραντίδη, με τον Γκορντεζιάνι να γίνεται η "χρυσή" αλλαγή για τον ΠΑΟΚ (μπήκε στο ημίχρονο αντί του Πανίδη), ισοφαρίζοντας στο τελικό 1-1 στο 55'.

Θεσπρωτός (Ρότσα): Κιναλης, Βαλεντε, Ντ’ Αλεσσιο, Γώγος, Γκανσιέρ, Ζιώγας (65′ Βαταμίδης), Ραμίρεζ (83′ Ζβι), Κωνσταντίνου, Σαραντιδης, Ρομέρο (83′ Διγκόζης), Στεργίου (60′ Λύγκας).

ΠΑΟΚ Β (Γκαρσία): Μπουργάνης, Αποστολόπουλος, Κουλιεράκης, Παναγιώτου, Τσοπούρογλου, Ουεντραόγκο, Γρόσδης (70′ Φασίδης), Χατζηστραβός, Σπυρίδης (60′ Σαλαμούρας), Τζίμας, Πανίδης (46′ Γκορντεζιάνι).

Στη τρίτη θέση της κατάταξης στον Α' Όμιλο της Super League 2 ανέβηκε η Αναγέννηση Καρδίτσας έπειτα και από τα παιχνίδια της 9ης αγωνιστικής. Η ΑΣΑ επικράτησε με 1-0 του Απόλλωνα Λάρισας, με την ΑΕΛ να μένει και πάλι στην ισοπαλία και να χάνει κι άλλο έδαφος στη μάχη της κορυφής.

Την πέμπτη της νίκη σε ισάριθμα παιχνίδια μέσα στην Καρδίτσα σημείωσε η τοπική Αναγέννηση. Το γκολ με κεφαλιά του πολύπειρου Στέφανου Αθανασιάδη στο 65ο λεπτό ήταν αρκετό για να πάρει τους τρεις βαθμούς η ομάδα του Περικλή Αμανατίδη επί του Απόλλωνα Λάρισας.

Πιερικός και ΑΕΛ αναδείχθηκαν ισόπαλοι δίχως τέρματα στην Κατερίνη, με τους γηπεδούχους να έχουν δοκάρι σε κεφαλιά του Εμπουσί ενώ ο Ολυμπιακός Βόλου επιβλήθηκε με το ευρύ 5-0 επί της ουραγού Καβάλας στο "Ανθή Καραγιάννη" (19' Μακρουπουλιώτης, 23', 29' Βερνάρδος, 34' Σιάφα, 59' Σουλεϊμάν).

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 9ης αγωνιστικής του Α’ Ομίλου του πρωταθλήματος της Superleague 2 και η βαθμολογία:

Απόλλων Πόντου - Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. Β’       0-0

Ν.Π.Σ. Βέροια - Πανσερραϊκός                3-0

Θεσπρωτός - ΠΑΟΚ Β’                         1-1

Αναγέννηση Καρδίτσας - Απόλλων Λάρισας      1-0