Superleague 2: Ο Ολυμπιακός Β' παραχώρησε ισοπαλία 1-1 στην Ξάνθη, με τα δύο γκολ του αγώνα να σημειώνονται στις καθυστερήσεις, ενώ ο ΠΑΟΚ Β' δέχθηκε το γκολ της ισοφάρισης στο 94' και ήρθε ισόπαλος 2-2 με τη Νίκη Βόλου.

Ο Ζοάο Καρβάλιο έκανε ντεμπούτο με την ερυθρόλευκη φανέλα αγωνιζόμενος για 63 λεπτά, ενώ σε ολόκληρο το 90λεπτο έπαιξε ο Μίχαλ Καρμπόβνικ. Εντούτοις, οι δύο παίκτες από την πρώτη ομάδα δεν κατάφεραν να οδηγήσουν τον Ολυμπιακό Β' σε νίκη επί της Ξάνθης.

Το παιχνίδι είχε δραματική εξέλιξη, καθώς ο Κωστή σκόραρε στο 93' και φάνηκε να δίνει τη νίκη στον Ολυμπιακό, όμως η Ξάνθη ισοφάρισε δευτερόλεπτα αργότερα στο τελικό 1-1 με κεφαλιά του Θυμιάνη.

Η Ξάνθη έφτασε τους 25 βαθμούς σε 13 αγώνες και είναι τέταρτη, ενώ ο Ολυμπιακός έφτασε τους 22 βαθμούς σε 15 παιχνίδια και είναι πέμπτος.

Ολυμπιακός Β (Ιμπαγάσα): Τζολάκης, Καρβάλιο (63’ Κωστή), Ξενιτίδης, Αποστολόπουλος, Καρμπόβνικ, Μπαγκαλιάνης, Τσέλιος (83’ Σαπουντζής), Καλογερόπουλος, Μαρίνος, Σουρλής, Πινακάς (71’ Ντόι).

Ξάνθη (Βούλιτς): Ίτσο, Πολίμος (73’ Ουνγιαλίδης), Μιχαήλ, Ιμπραΐμι, Παπάζογλου, Γκάβριτς, Αλί Μπαμπά (88’ Διαμαντόπουλος), Γκόμεζ, Τσέλιος (73’ Γκινσάρι), Δόρης (83’ Θυμιάδης), Δεληγιαννίδης.

Ο ΠΑΟΚ Β' προηγήθηκε της Νίκης Βόλου με 2-0 από νωρίς, χάρη σε γκολ του Κούτσια στο 13' και του Τζίμα στο 20', ωστόσο δεν κατάφερε να κρατήσει το προβάδισμα.

Στην επανάληψη όμως, οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να ξαναμπούν στο ματς, μειώνοντας αρχικώς στο 54ο λεπτό με σουτ του Τζιώρα. Και ενώ οι γηπεδούχοι ήταν «αγκαλιά» με τη νίκη, ο Παναγιωτίδης στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων χάρισε έναν σπουδαίο και ανέλπιστο βαθμό στη Νίκη Βόλου, κάνοντας το 2-2 Αποτέλεσμα με το οποίο ο ΠΑΟΚ Β' έπεσε στην 11η θέση με 15 πόντους, ενώ η Νίκη Βόλου παρέμεινε στην 7η θέση με 20 βαθμούς.

ΠΑΟΚ Β (Γκαρσία): Ταλιχμανίδης, Αποστολόπουλος, Ταχατος, Κουλιεράκης, Παναγιώτου, Γιαξής, Σαλαμούρας (53′ λ.τ Χατζηστραβός), Μελετίδης (70′ Καλουτσικίδης), Τσοπούρογλου (70′ Γαϊτανίδης), Κούτσιας, Τζίμας (70′ Γρόσδης).

Νίκη Βόλου (Βοσνιάδης): Μπάγιτς, Πάνος (38′ Γκαρσία), Αθανασίου (53′ Βασιλείου), Ανδρέου (38′ Τσουκαλάς), Γρομητσάρης, Αλιατίδης, Κυριακίδης, Παναγιωτίδης, Μέτσε, Κάσσος, Βλαχομήτρος.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα στον Βόρειο Όμιλο:

ΑΕΛ - Καβάλα 3-0 (Ακούνια 24', Ηλιάδης 68', Τσουμάνης 81')

Αναγέννηση Καρδίτσας - Πανσερραϊκός 1-0 (Πολίτης 22')

Απόλλων Λάρισας - Θεσπρωτός 2-1

Ολυμπιακός Β' - Ξάνθη 1-1 (Κωστή 90+4, / Θυμιάνης 90+4')

ΠΑΟΚ Β' - Νίκη Βόλου 2-2 (Κούτσιας 14', πεν., Τζίμας 21' / Τζιώρας 54', Παναγιωτίδης 90+4')

Πιερικός - Ηρακλής 2-2 (Τόσκας 48', Κανούλας 76' / Μπαστακός 3', Κωστούλας 30')

Τρίκαλα - Αλμωπός Αριδαίας 1-0