Facebook Pixel Ισόπαλος με τον Πανσερραϊκό ο ΠΑΟΚ Β' - Σκόραρε ξανά ο "καυτός" Κούτσιας
| 2022-08-28 23:29:00

Ισόπαλος με τον Πανσερραϊκό ο ΠΑΟΚ Β' - Σκόραρε ξανά ο "καυτός" Κούτσιας

Φιλικό αγώνα προετοιμασίας έδωσαν στις Σέρρες ο Πανσερραϊκός και ο ΠΑΟΚ Β’, με της δύο ομάδες να μένουν ισόπαλες με 1-1.

Ο Πανσερραϊκός συνεχίζει τα φιλικά προετοιμασίας του ενόψει της νέα σεζόν, με την ομάδα από τις Σέρρες να υποδέχεται τον ΠΑΟΚ Β΄ το απόγευμα της Κυριακής (28/8), με τις δύο ομάδες να μένουν ισόπαλες με 1-1.

Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτερη σε όλη τη διάρκεια του αγώνα και κατάφεραν να απειλήσουν σε αρκετές περιπτώσεις την εστία του ΠΑΟΚ, ενώ στο αμυντικό κομμάτι οι ποδοσφαιριστές του Δημήτρη Ελευθερόπουλου έκαναν πολύ καλή δουλειά.

Ο Πανσερραϊκός ήταν αυτός που κατάφερε να πάρει το προβάδισμα στο σκορ, με μια εξαιρετική προσωπική ενέργεια του Μούργου, που με ένα δυνατό σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή έκανε το 1-0. Η ομάδα του Πάμπλο Γκαρσία κατάφερε να ισοφαρίσει στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου, με τον Κούτσια.

Επόμενο φιλικό για τον Πασερραϊκό, είναι προγραμματισμένο για την Τετάρτη 31/8 με την Δόξα Δράμας εκτός έδρας.

ΠΗΓΗ: sport-fm.gr

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ: Οριστικό: Έκλεισε μεταγραφή την ώρα του αγώνα - Τέλος Έλληνας παίκτης από τον ΠΑΟΚ!