Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ: Μετά το 2-1 στο «Γκούντισον Παρκ» επί των «εφοπλιστών» για την Premier League, η ομάδα του Τεν Χαγκ νίκησε ξανά, αυτή την φορά στην έδρα της για το Κύπελλο και θα συνεχίσει στη διοργάνωση, με την Έβερτον να ρίχνει, πλέον, όλο το βάρος στο πρωτάθλημα όπου δίνει μάχη για την αποφυγή του υποβιβασμού.

«Μοιραίος» παίκτης των φιλοξενούμενων ήταν ο Άγγλος αμυντικός, Κόνορ Κόαντι, ο οποίος ισοφάρισε στο 11΄, ύστερα από γκέλα ολκής του Νταβίντ Ντε Χέα, αλλά στο 52΄ με το αυτογκόλ έδωσε το προβάδισμα στους «κόκκινους διαβόλους», που είχαν προηγηθεί στο 4΄ με τον Βραζιλιάνο, Άντονι.

Το «κερασάκι στην τούρτα» έβαλε ο Ράσφορντ με πέναλτι στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων για το τελικό 3-1.