Facebook Pixel Μπάγερν Μονάχου: Αποκλείστηκε από τη Σααρμπρίκεν της 3ης κατηγορίας!
| 2023-11-02 00:05:00

Δεν είναι ψέμα: Η Μπάγερν Μονάχου αποκλείστηκε από τη Σααρμπρίκεν της 3ης κατηγορίας!

Απίστευτο φιάσκο για τους Βαυαρούς, οι οποίοι έμειναν εκτός του Κυπέλλου Γερμανίας.

Αδιανόητο κάζο για την Μπάγερν Μονάχου, που έπεσε θύμα μίας απίθανης έκπληξης στην έδρα της Σααρμπρίκεν. Η ομάδα της τρίτης κατηγορίας επικράτησε των πρωταθλητών με 2-1 και τους έστειλε στο... καναβάτσο! Οι Βαυαροί έχασαν με τραυματισμό τον Ματίας Ντε Λιχτ μόλις στο 25ο λεπτό, αλλά είχαν ήδη πάρει κεφάλι στο σκορ με τον Τόμας Μίλερ στο 16ο λεπτό. Αυτό το γκολ έμοιαζε να μετατρέπει τον αγώνα σε τυπική διαδικασία για τους παίκτες του Τούχελ, αλλά τελικά είχε... γλυκό!

Οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους με τον Ζόντχαϊμερ και έβαλαν νέα δεδομένα στην αναμέτρηση! Στο δεύτερο μέρος αντιστάθηκαν στην πίεση της Μπάγερν και ενώ όλα έδειχναν παράταση, πήραν την ιστορική πρόκριση στο 96ο λεπτό με σκόρερ τον Γκάους!