Η ομάδα του πρώην τεχνικού της ΑΕΚ παρότι βρισκόταν μέχρι το 75ο λεπτό μπροστά στο σκορ, ηττήθηκε τελικά με 2-1 από τη Βαγιεκάνο και πλέον η παραμονή στην κατηγορία φαντάζει δύσκολη.

Στο 32` ο Απόνιο έκανε από δεξιά το γύρισμα και ο Πόστιγκα με σουτ μέσα από την περιοχή έστειλε την μπάλα στο δοκάρι και στη συνέχεια στα δίχτυα του Ζοέλ.

Ο Πόστιγκα αστόχησε στο 59' από καλή θέση κι έχασε την ευκαιρία να κλειδώσει τα ματς και στο 74ο λεπτό ο Ντιέγκο Κόστα με κεφαλιά μετά από σέντρα του Κασάδο, έφερε το ματς στα ίσια.

Και σα να μην έφτανε αυτό για τη Σαραγόσα, στο 81' ο Κασάδο τροφοδότησε τον Μικού, ο οποίος με σουτ από τα ύψος του πέναλτι γύρισε σε 2-1 το σκορ για τη Ράγιο Βαγιεκάνο και της χάρισε τη νίκη.