Facebook Pixel Sportdog.gr | Παίκτης τραυματίας σύρθηκε σαν τσουβάλι έξω από το χορτάρι: Ξανά μπήκε μέσα για καθυστέρηση (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2024-03-05 06:44:00

Απίστευτες στιγμές στη Βραζιλία για καθυστέρηση του αγώνα.

Μια προσπάθεια για κλέψιμο μερικών δευτερολέπτων έκανε τον γύρο του κόσμου!

Ξεκαρδιστική σκηνή εθεάθη στον συναρπαστικό αγώνα της 11ης αγωνιστικής του Βραζιλιάνου πρωταθλήματος μεταξύ Φλουμινένσε και Μποταφόγκο (2-4).

Στο έβδομο λεπτό των καθυστερήσεων, με την Μποταφόγκο να προηγείται με 2-3, ο ποδοσφαιριστής των φιλοξενούμενων, Ζαρλίν Φαουστίνο Αουγκούστο, έμεινε ξαπλωμένος στο χορτάρι ακριβώς δίπλα από τη γραμμή.

Ο αντίπαλος τερματοφύλακας τον έσυρε έξω σαν τσουβάλι, αλλά ένας συμπαίκτης του που ήταν στον πάγκο το είδε, πήγε κοντά του, του άρπαξε το χέρι και τον τράβηξε ξανά πίσω στο γήπεδο για να κερδίσει λίγο χρόνο.