Το παιχνίδι με τη Δόξα να μπαίνει πιο δυνατά χωρίς ωστόσο να είναι απειλητική! Από το 10ο λεπτό και στη συνέχεια ο Παναιτωλικός ανέλαβε τον έλεγχο του αγώνα και άρχισε να μεταφέρει σταδιακά την πίεσή του στα καρέ του Σέρεμετ. Οι Αγρινιώτες, είχαν κάποιες καλές φάσεις, αλλά όπως συμβαίνει σχεδόν σε κάθε παιχνίδι του, αντιμετώπισαν προβλήματα στην τελική προσπάθεια. Ο Καμαρά χαράμισε την πάσα του Ονουάτσι στο 10', ενώ το ίδιο έγινε στο 30'! Το 0-0 διατηρήθηκε μέχρι το τέλος του πρώτου ημιχρόνου, το οποίο κατά γενική ομολογία δεν ήταν και το καλύτερο από πλευράς θεάματος.

Στο δεύτερο μέρος τα πράγματα δεν εξελίχτηκαν με τον καλύτερο τρόπο για τον Παναιτωλικό, ο οποίος για ένα ακόμα ματς έμεινε με 10 παίκτες λόγω της αποβολής στο 51' του Ντολεζάι με δεύτερη κίτρινη. Οι Αγρινιώτες πάντως, παρά το αριθμητικό μειονέκτημα κατάφεραν να προηγηθούν στο σκορ και μάλιστα με πολύ όμορφο γκολ! Ύστερα από αντεπίθεση ο Κούσας πέρασε όποιον βρήκε μπροστά του και με ωραίο σουτ άνοιξε το σκορ στο 62' (0-1). Ωστόσο, τα πανηγύρια των φιλοξενούμενων δεν κράτησαν για πολύ. Ο Ονουάτσι έκανε ένα αψυχολόγητο μαρκάρισμα στον Ψυχογιό μέσα στην περιοχή, ο Σέλιμος έδωσε πέναλτι και ο Λίμα έφερε το ματς στα ίσια στο 65' από τα 11 βήματα.

Τα χειρότερα για τον Παναιτωλικό ήρθαν στο 82' όταν η Δράμα πήρε το προβάδισμα στο σκορ με τον Κυβελίδη να γράφει το 2-1 με πλασέ από κοντά! Οι Αγρινιώτς μπορούσαν να πάρουν έστω τον βαθμό της ισοπαλίας στα τελευταία λεπτά και τις καθυστερήσεις, ωστόσο, δεν αξιοποίησαν τις ευκαιρίες που τους δόθηκαν (είχαν και δοκάρι στο 86' με τον Παπαδόπουλο). Έτσι η Δόξα πήρε τη νίκη και τρεις πολύτιμους βαθμούς.

ΛΗΞΗ ΑΓΩΝΑ

94' Ο Αναστασιάδης στη συνέχεια ΜΟΝΟΣ του απέναντι στον Σέρεμετ με κεφαλιά στέλνει την μπάλα άουτ!

Τέσσερα λεπτά καθυστερήσεων.

90' Κεφαλιά άουτ του Αναστασιάδη.

88' Σουτ του Παπαδόπουλο, μπλόκαρε ο Τσενάμο.

86' Κεφαλιά απ΄οτον Μητρόπουλο μετά από σέντρα του Άντι, η μπάλα στο δοκάρι!

82' Γκολ για τη Δόξα: Δυο αμυντικοί του Παναιτωλικού δεν μπορούσαν να αναχαιτίσουν τον Κυβελίδη, ο οποίος με ατομική προσπάθεια και πλασέ από κοντάέγραψε το 2-1!

78' Κίτρινη κάρτα στον Γκαρακλίδη.

77' Κίτρινη κάρτα στον Ψυχογιό.

76' -Αλλαγή για τον Παναιτωλικό: Ο Καραμαλίκης στη θέση του Χαριστέα

69' Κίτρινη κάρτα στον Τριποτσέρη.

67' -Αλλαγή για τον Παναιτωλικό:  Ο Ακαλέ στη θέση του Ονουάτσι

65' Γκολ για τη Δόξα: Ο Λίμα ισοφαρίζει από τα 11 βήματα. 1-1

64' Πέναλτι για τη Δόξα, ύστερα από ανατροπή του Ονουάτσι στον Ψυχογιό.

62' Γκολ για τον Παναιτωλικό: Ο Κούσας με τρομερή ενέργεια  έφερε την μπάλα στο αριστερό και έκανε το 1-0.

59' Μακρινό σουτ του Ρούτση άουτ.

57' Κίτρινη στον Αναστασιάδη.

56' Κεφαλιά του Κούσα από καλή θέση άουτ.

54' -Αλλαγή για τον Παναιτωλικό: Αναστασιάδης στη θέση του Θεοδωρίδη

51' Δεύτερη κίτρινη ο Ντολεζάι με 10 ο Παναιτωλικός.

48' Σουτ του Ψυχογιού άουτ.

46' Έναρξη δευτέρου μέρους.

45'+1' Λήξη πρώτου ημιχρόνου.

42' Κίτρινη στον Μουμίν.

40' -Πρώτη αλλαγή για τη Δόξα: Ο Βιανά στη θέση του τραυματία Ουέλινγκτον.

30' Ο Καμαρά πιάνει με τη μία σουτ ύστερα από πάσα του του Ντολεζάι αλλά η μπάλα έφυγε άουτ.

26' Κίτρνη στον Ντολεζάι για αγκωνιά στον Κυβελίδη.

22' Κεφαλιά του Χαριστέα, μπλοκάρει εύκολα ο Σέρεμετ.

21' Κίτρινη στον Γελαδάρη.

10' Ευκαιρία για τον Παναιτωλικό με τον Ονουάτσι να σπάει την μπάλα στον Καμαρα αλλά το βολέ του τελευταίου δεν βρήκε στόχο.

9' Ωραίο ο κατέβασμα του Κυβελίδη στην περιοχή, αλλά το γύρισμα του υπό την πίεση του Ντολεζάι κατέληξε στα χέρια του Τσενάμο.

8' Άψυχο σουτ του Κυβελίδη ο Τσενάμο μπλοκάρει.

7' Kίτρινη κάρτα στον Λεάντρο για δυνατό μαρκάρισμα στον Ονουάτσι.

3' Μια μακρινή εκτέλεση φάουλ του Ντολεζάι περνάει άουτ