Facebook Pixel Σεφτέ στις νίκες με Παπασταθόπουλο! (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2014-08-29 23:53:00

Σεφτέ στις νίκες με Παπασταθόπουλο! (ΒΙΝΤΕΟ)

Το πρώτο της τρίποντο στο φετινό πρωτάθλημα της Bundesliga πήρε η Ντόρτμουντ που επικράτησε με 3-2 εκτός έδρας της Άουγκσμπουργκ. Γκολ από Παπασταθόπουλο!

Μόλις στο 11' η Ντόρτμουντ πήρε προβάδισμα με άψογο πλασέ του Ρόις από το ύψος του πέναλτι και τρία λεπτά αργότερα διπλασίασε τα τέρματά της με τον Παπασταθόπουλο που σκόραρε με κεφαλιά.

Στο 78΄ο Ράμος έκανε το 0-3 για τους Βεστφαλούς και πάνω που όλα έδειχναν να έχουν τελειώσει, ήρθε η αντίδραση της γηπεδούχου, Άουγκσμπουργκ, για να βάλει "φωτιά" στο παιχνίδι.

Στο 82' ο πρώην παίκτης του Άρη, Ραούλ Μπομπαντίγια, μείωσε σε 1-3 και στο 90' ο Μάταβζ έβαλε για τα καλά την Άουγκσμπουργκ στο ματς κάνοντας το 2-3. Στις καθυστερήσεις η Ντόρτμουντ πιέστηκε αρκετά, ωστόσο κατάφερε να πάρει, έστω και δύσκολα, την πρώτη νίκη της σεζόν.