Facebook Pixel Με 4άρα στην κορυφή
| 2011-09-09 23:31:00

Με 4άρα στην κορυφή

Σημαντικό διπλό πέτυχε η Λεβερκούζεν με 4-1 μέσα στην έδρα της Άουγκσμπουργκ, με τις "ασπιρίνες" να πηγαίνουν στην πρώτη θέση της βαθμολογίας της Bundesliga.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ μόλις στο 5ο λεπτό με κοντινή προβολή του Χοσογκάι. Ωστόσο δεν μπόρεσαν να κρατήσουν το προβάδισμα για πολύ. Οι «ασπιρίνες» αντέδρασαν άμεσα κι έφεραν το ματς στα ίσια στο 8' με το γκολ του Σαμ. Και σα να μην έφτανε αυτό για την Άουγκσμπουργκ, στο 22ο λεπτό ο Κίσλινγκ πετάχτηκε στην καρδιά της άμυνας των γηπεδούχων και έκανε το 2-1.

Τη νίκη για τη Λεβερκούζεν «κλείδωσε» στο 72ο λεπτό ο Σαμ με το δεύτερο προσωπικό του γκολ, ενώ το τελικό 4-1 διαμόρφωσε ο Ντερτιγιόκ στο 79'.

Πηγή: aek365