Facebook Pixel Tο `σωσε ο Πιζάρο στις καθυστερήσεις!
| 2011-09-25 20:31:00

Tο `σωσε ο Πιζάρο στις καθυστερήσεις!

Με γκολ του Κλαούντιο Πισάρο στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων, η Βέρντερ κατάφερε να «λυγίσει» στη Βρέμη με 2-1 τη Χέρτα, που αγωνιζόταν στο τελευταίο ημίωρο με εννέα παίκτες.

Με το αποτέλεσμα αυτό στο παιχνίδι που ολοκλήρωσε την έβδομη αγωνιστική, η ομάδα του Τόμας Σάαφ μοιράζεται τη δεύτερη θέση με τη Γκλάντμπαχ έχοντας από 16 βαθμούς, ενώ ο σύλλογος του Βερολίνου έμεινε στους 9.

Ο Ράμος έδωσε προβάδισμα στο 3’ στους φιλοξενούμενους, αλλά είκοσι λεπτά μετά ο Πισάρο ισοφάρισε με κεφαλιά από σέντρα του Φριτς. Στην επανάληψη η Χέρτα έμεινε με εννέα παίκτες μέσα σε έξι λεπτά. Στο 57’ ο Λελ δέχτηκε σωστά τη δεύτερη κίτρινη κάρτα για σκληρό φάουλ στον Βολφ και στο 63’ ο Ράμος κλώτσησε μακριά την μπάλα μετά από φάουλ βλέποντας κι εκείνος για δεύτερη φορά την κίτρινη κάρτα. Η πίεση της Βέρντερ για δεύτερο γκολ καρποφόρησε στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων με μία ακόμη κεφαλιά του Πισάρο.

Ο Σωκράτης Παπασταθόπουλος ήταν εκτός αποστολής της Βέρντερ λόγω τραυματισμού.