Facebook Pixel Έχουμε και πάλι πρωτάθλημα! (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2011-10-23 20:57:00

Έχουμε και πάλι πρωτάθλημα! (ΒΙΝΤΕΟ)

Μπορεί η Μπάγερν Μονάχου να πήγαινε... τραίνο στο φετινό πρωτάθλημα της Γερμανίας, ωστόσο μετά την εντός έδρας «σφαλιάρα» από το Ανόβερο (2-1), η Μπουντεσλίγκα απέκτησε και πάλι ενδιαφέρον.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 23' με εύστοχη εκτέλεση του Τσερούντολο, πέναλτι το οποίο είχε κερδίσει ο Αμπντελαουέ από μαρκάρισμα του Λαμ, ενώ πέντε λεπτά αργότερα απέκτησαν και αριθμητικό πλεονέκτημα. Ο Μπόατενγκ χτύπησε τον Σουλτς και τιμωρήθηκε με απευθείας κόκκινη κάρτα! Αυτό βοήθησε το Ανόβερο να κρατήσει το προβάδισμα, ενώ στο 50' με αρκετή... τύχη έκανε το 0-2. Ο Πάντερ έκανε το σουτ, η μπάλα κόντραρε στον Λουίς Γκουστάβο και κατέληξε στα δίχτυα του ανήμπορου να αντιδράσει Νόιερ.

Στο 63' το ματς απέκτησε και πάλι ενδιαφέρον, καθώς για τους αποβλήθηκε ο Τσερούντολο με δεύτερη κίτρινη κάρτα. Με 10-10 πλέον, οι Βαυαροί άρχισαν να πιέζουν και τελικά στο 83' μείωσαν σε 1-2 με τον Αλάμπα. Στα τελευταία λεπτά μάλιστα, έπαιξαν... φουλ επίθεση, ωστόσο το γκολ της ισοφάρισης δεν ήρθε ποτέ.

Ανόβερο: Τσίλερ, Τσερουντόλο, Χαγκουί, Πόγκατετς, Σουλτς (46’ Ράους), Σμίντεμπαχ, Πίντο, Στιντλ, Πάντερ, Αμπντελαουέ (79’ Κόναν), Σλάουντραφ (71’ Τσάχεντ).

Μπάγερν: Νόιερ, Ραφίνια (68’ Αλάμπα), Μπόατενγκ, Μπαντστούμπερ (87’ Πέτερσεν), Λαμ, Σβαϊνστάιγκερ, Λουίς Γκουστάβο, Μίλερ, Κρόος, Ριμπερί, Γκόμεζ (84’ Όλιτς).