Facebook Pixel Καθυστέρησε αλλά πήρε το Χ!
| 2011-10-29 19:25:00

Καθυστέρησε αλλά πήρε το Χ!

Στουτγκάρδη και Ντόρτμουντ μοιράστηκαν βαθμούς στο "Mercedes-Benz Arina", μένοντας στο 1-1. 15λεπτη καθυστέρηση πριν την έναρξη του αγώνα, αφού το πούλμαν της Μπορούσια κόλλησε στην κίνηση!

Οι γηπεδούχοι μπήκαν πιο δυνατά και άνοιξαν το σκορ στο 22' με γκολ του Τάσκι. Η αντίπαλος του Ολυμπιακού στο Τσάμπιονς Λιγκ κατάφερε να πάρει τον βαθμό της ισοπαλίας, καθώς ισοφάρισε στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου με γκολ του Πίστσεκ.

Η σύνθεση της Μπορούσια: Βάιντενφέλερ, Πίστσεκ, Σούμποτιτς, Χιούμελς, Σμέλτσερ, Μπέντερ (46' Λάιτνερ), Κελ, Γκέτσε, Καγκάουα, Πέρισιτς (76' Γκρόσκροϊτς) , Λεβαντόφσκι (72' Μπάριος)