Facebook Pixel "Ντόρτια" και το Ανόβερο
| 2012-02-19 21:40:00

"Ντόρτια" και το Ανόβερο

Μετά την 4άρα της Βόλφσμπουργκ στη Σάλκε, το Ανόβερο νίκησε με 4-2 τη Στουτγάρδη και παρέμεινε σε τροχιά διεκδίκησης της εξόδου στην Ευρώπη.

Στο 25` ο Πάντερ εκτέλεσε το κόρνερ και ο Χαγκουί από κοντά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Ούλριχ, ενώ οι γηπεδούχοι έφτασαν και σε δεύτερο γκολ στο 32ο λεπτό και μάλιστα με πανομοιότυπο τρόπο. Ο Πάντερ εκτέλεσε το κόρνερ και ο Ντιούφ πετάχτηκε στο πρώτο δοκάρι κι έκανε το 2-0.

Οι γηπεδούχοι καθάρισαν το ματς στο 46ο λεπτό, με τον Πάντερ να γίνεται αποδέκτης της μπάλας μετά από κόρνερ και να πλασάρει από κοντά για το 3-0.

Η Στουτγκάρδη ανοίχτηκε στη συνέχεια και δέχτηκε και 4ο γκολ στο 73ο λεπτό, καθώς ο Τσάχεντ έκανε τη σέντρα και ο Στιντλ από κοντά νίκησε τον Ούλριχ.

Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να μειώσουν στο 75' με το σουτ του Χάρνικ μετά από ασίστ του Ιμπίσεβιτς, ενώ στο 80' ο Οκαζάκι έκανε το τελικό 4-2 με πλασέ από το ύψος του πέναλτι.