Facebook Pixel Ελ Γκρέκο και Ελ ...Μήτρο! Ολυμπιακός-Μονπελιέ 3-1 (ΤΕΛΙΚΟ)
| 2012-11-07 00:35:00

Ελ Γκρέκο και Ελ ...Μήτρο! Ολυμπιακός-Μονπελιέ 3-1 (ΤΕΛΙΚΟ)

Δύο γκολ σε τρία λεπτά και ο Ολυμπιακός κλειδώνει το ματς με Γκρέκο (80΄) και Μήτρογλου (82΄). Η Μονπελιέ ισοφάρισε προσωρινά με πέναλτι στο 66΄. Το 1-0 ο Μασάντο στο 4΄. Με τον sportdog στο Καραϊσκάκη...

90+4' Τέλος της αναμέτρησης

90+2' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Λυκογιάννης πέρασε στην θέση του Μήτρογλου

90' Ευκαιρία για τη Μονπελιέ. Σουτ του Σαϊχί, η μπάλα φεύγει δίπλα από το δοκάρι του Κάρολ

87' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Φέισα στην θέση του Μασάντο

85' Κίτρινη κάρτα ο Χολέμπας

83' Kίτρινη κάρτα ο Μήτρογλου

82' Γκολ για τον Ολυμπιακό. Ο Χολέμπας βγάζει την σέντρα από αριστερά και ο Μήτρογλου με υπέροχο σουτ στην κίνηση κάνει το 3-1

80' Γκολ για τον Ολυμπιακό. Μετα από εκτέλεση κόρνερ η άμυνα της Μονπελιέ δεν διώχνει και ο Γκρέκο με σουτ εντός περιοχής στέλνει την μπάλα στα δίχτυα για το 2-1.

78'
Αλλαγή για τη Μονπελιέ. Ο Κονγκρέ στην θέση του Χίλτον

77' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Αμπντούν κάνει ένα δυνατό σουτ έξω από την περιοχή, διώχνει δύσκολα ο Ζουρτνέν σε κόρνερ

76' Κίτρινη κάρτα στον Τινάν

74' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Φουστέρ στην θέση του Μοντέστο

70' Έχει ανέβει πολύ μετά το γκολ ο Ολυμπιακός.

67' Καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό. Ο Αμπντούν μπαίνει ωραία στην περιοχή από αριστερά, γυρνάει για τον Μήτρογλου, αλλά αυτός δεν μπορεί να σουτάρει καλά.

66' Γκολ για τη Μονπελιέ. Ο Μπελχαντά σημαδεύει την δεξιά γωνία, ο Κάρολ πέφτει σωστά, όμως η μπάλα καταλήγει στα δίχτυα.

66'
Κίτρινη κάρτα στον Αμπντούν

65' Πέναλτι για την Μονπελιέ. Ο Ολυμπιακός δεν δι΄ψχνει την μπάλα από την περιοχή του, ο Σιόβας «παλεύει» με τον Καμαρά και τον ρίχνει στο έδαφος με τον διαιτητή να δίνει πέναλτι.

64' Ευκαιρία για τη Μονπελιέ.
Ο Τινάν μπαίνει γρήγορα στην περιοχή, ωστόσο ο Κάρολ πέφτει σωστά στα πόδια του και διώχνει. Ο πορτιέρο του Ολυμπιακού λίγα δευτερόλεπτα αργότερα μπλοκάρει και την κεφαλιά του αμαρκάριστου Μαλβό.

62' Αλλαγή για τη Μονπελιέ. Ο Τινάν στην θέση του Μουνιέ

58' Καλό σουτ του Μονιέ, η μπάλα φεύγει δίπλα από την εστία του Κάρολ.

53' Ο Γκρέκο βγάζει στην κόντρα τον Μήτρογλου, όμως ο Ζουρντέν πέφτει και διώχνει προ του Έλληνα επιθετικού. Φωνάξε για πέναλτι ο κόσμος, δεν υπάρχει όμως κάτι.

51' Ο Αμπντούν φεύγει στην κόντρα, όμως αργεί πολύ και η μπαλιά του δεν φτάνει στον Μήτρογλου...

47' Καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό. Ο Μασάντο γυρνάει ωραία από τα δεξιά, ωστόσο ο Γιάνγκα-Εμπίουα κόβει την τελευταία στιγμή πριν η μπάλα φτάσει στον αμαρκάριστο Μήτρογλου.

46'   Αλλαγή για τη Μονπελιέ. Ο Σαρμπονιέ πέρασε στην θέση του Καμπεγιά

46' Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου

45' + 1' Τέλος πρώτου ημιχρόνου

44'
Κίτρινη κάρτα στον Γκρέκο

43' Κίτρινη κάρτα στον Καμαρά για θέατρο

41' Κίτρινη κάρτα στον Μποκαλί

37' Σουτ του Μήτρογλου εντός περιοχής αλλά από πολύ πλάγια, η μπάλα φεύγει άουτ.

35' Εκτέλεση φάουλ του Μασάντο, ο Σιόβας παίρνει την κεφαλιά, όμως η μπάλα φεύγει άουτ.

35' Ο Ολυμπιακός αντιμετωπίζει σοβαρό πρόβλημα στην ανάπτυξη.

30' Ευκαιρία για την Μονπελιέ. Ο Χίλτον κάνει την βαθιά μπαλιά, ο Καμαρά προλαβαίνει και πιάνει το σουτ στην κίνηση, όμως η μπάλα φεύγει άουτ.

22' Έχει οπισθοχωρήσει χωρίς λόγο στα τελευταία λεπτά ο Ολυμπιακός...

18' Ευκαιρία για τη Μονπελιέ. Κεφαλιά του Καμαρά εντός περιοχής, η μπάλα φεύγει άουτ χωρίς να ανησυχήσει τον Κάρολ.

15' Ιδανικό ξεκίνημα από τους Πειραιώτες, που πρέπει να... κυνηγήσουν τα πολλά λάθη στην άμυνα της Μονπελιέ.

11' Τεράστια ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Μανιάτης βγάζει την σέντρα από δεξιά, η μπάλα σταματάει στον Γιάνγκα-Εμπίουα, ο οποίος όμως δεν διώχνει και δίνει δικαιώματα. Ο Μήτρογλου κλέβει την μπάλα, κάνει και το σουτ από το πέναλτι, όμως αποκρούει ο πορτιέρο των Γάλλων.

9' Φεύγει στην κόντρα η Μονπελιέ με τον Μουνιέ, ωστόσο ο Τοροσίδης τον προλαβαίνει και διώχνει την τελευταία στιγμή σε κόρνερ.

4' Γκολ για τον Ολυμπιακό! Ο Γκρέκο κινήθηκε πολύ ωραία από τα αριστερά, γύρισε μέσα στην περιοχή στον Αμπντούν, αυτός πλάσαρε, όμως στην πορεία της μπάλας μπήκε ο Μήτρογλου και την έστειλε στο δοκάρι. Ο Μασάντο ωστόσο κυνήγησε την φάση και με σουτ σε κενή εστία έκανε το 1-0.

1' Έναρξη της αναμέτρησης

Οι συνθέσεις:

Ολυμπιακός: Κάρολ, Τοροσίδης, Μανωλάς, Σιόβας, Χολέμπας, Αμπντούν, Μοντέστο, Μανιάτης, Μασάντο, Γκρέκο, Μήτρογλου.

Στον πάγκο θα είναι οι: Μέγιερι, Παπάζογλου, Λυκογιάννης, Φέισα, Φετφατζίδης, Φουστέρ, Πάντελιτς.

Μονπελιέ: Ζουρντέν, Μποκαλί, Χίλτον, Γιάνγκα-Εμπίουα,  Μπεντιμό, Μαρβό, Μπελχαντά, Καμπεγιά, Σαίχι, Μουνιέ, Καμαρά.

Στον πάγκο θα είναι οι:
Πιονιέ, Κονγκρέ, Ελ Καουταρί, Πιτό, Τινχάν, Σαρμπονιέ και Ερέρα.

- Διειτητής του αγώνα είναι ο Κροάτης, Στραχόνια, ο οποίος έχει για βοηθούς τους συμπατριώτες του  Πρεμουζάι, Κρμαρ και Πριστόβνικ, Βουτσεμίλοβιτς.

Ενδεκάδα χωρίς εκπλήξεις

Ο Λεονάρντο Ζαρντίμ δεν επιφύλασσε εκπλήξεις για την ενδεκάδα αυτή την φορά, καθώς οι επιλογές του ήταν μετρημένες. Στο μοναδικό δίλημμα που είχε για το αν θα ξεκινούσε στη μεσαία γραμμή τον Μοντέστο ή τον Φέισα, επέλεξε τον Κορσικανό. Συγκεκριμένα, κάτω από τα δοκάρια ήταν ο Κάρολ, στα δεξιά της άμυνας ο Τοροσίδης, αριστερά ο Χολέμπας και κεντρικό δίδυμο οι Μανωλάς και Σιόβας. Στη μεσαία γραμμή τα δύο αμυντικά χαφ ήταν οι Μανιάτης και Μοντέστο, ενώ μπροστά τους σε ελεύθερο ρόλο ξεκίνησε ο Μασάντο. Στα άκρα έπαιξαν οι Αμπντούν και Γκρέκο και στην κορυφή ο Μήτρογλου.