Facebook Pixel Σάλκε – Ολυμπιακός: 1-0 (LIVE, ΒΙΝΤΕΟ)
| 2012-11-22 00:34:00

Σάλκε – Ολυμπιακός: 1-0 (LIVE, ΒΙΝΤΕΟ)

Οι Γερμανοί πίεζαν από το πρώτο λεπτό της αναμέτρησης, έχασαν ευκαιρίες και τελικά στο 78' σκόραραν με δυνατό σουτ του Φουχτς από πολύ μακριά. Ο sportdog σας μεταφέρει την εξέλιξη της αναμέτρησης.

90+4' Τέλος της αναμέτρησης

92' Νέα μεγάλη επέμβαση του Κάρολ
σε σουτ του Μαρικά μέσα από την περιοχή.

91' Αλλαγή για την Σάλκε. Ο Μαρικά στην θέση του Χούντελαρ

90' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Μασάντο κινείται ωραία μέσα στην περιοχή, κάνει και το σουτ, όμως είναι πολύ αδύναμο...

89' Αλλαγή για την Σάλκε. Ο Μπαρνέτα στην θέση του Ντράξλερ.

88' Δυνατό σουτ του Μπούκι έξω από την περιοχή, μπλοκάρει ο Κάρολ.

86' Νέα καλή στιγμή για την Σάλκε. Ο Χούντελαρ φεύγει στην κόντρα, όμως ο Κάρολ θα βγάλει άλλο ένα τετ α τετ.

84' Μεγάλη ευκαιρία για την Σάλκε. Ο Ντράξλερ βγαίνει απέναντι από τον Κάρολ, όμως ο πορτιέρο του Ολυμπιακού αποκρούει δύσκολα.

80' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Ιμπαγάσα στην θέση του Μοντέστο

77' Γκολ για την Σάλκε. Ο Φουχτς με δυνατό σουτ έξω από την περιοχή, σημαδεύει χαμηλά τη γωνία του Κάρολ και κάνει το 1-0. Φταίει ο πορτιέρο των Πειραιωτών...

75' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Φουστέρ δίνει μέσα στην  περιοχή στον Αμπντούν, όμως ο Παπαδόπουλος κόβει!

74' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Τζιμπούρ στην θέση του Μήτρογλου

72' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Μασάντο πιάνει ωραία το σουτ, όμως ο πορτιέρο της Σάλκε πέφτει και διώχνει σε κόρνερ.

71' Αλλαγή για την Σάλκε. Έξω ο Χόλτμπι. Μέσα ο Πούκι.

65' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Φουστέρ στην θέση του Γκρέκο.

65' Νέα ευκαιρία για την Σάλκε. Ο Ολυμπιακός δεν διώχνει την μπάλα, οι Γερμανοί κλέβουν και το σουτ του Χόμπι φεύγει λίγο πάνω από την εστία.

63' Νέα καλή στιγμή για την Σάλκε. Ο Ντράξλερ βγάζει ωραία την σέντρα από αριστερά, ο Χούντελαρ παίρνει αμαρκάριστος την κεφαλιά από κοντά, όμως ο Κάρολ μπλοκάρει σταθερά.

59' Ευκαιρία για την Σάλκε.
Ο Κάρολ θα βγάλει σωτήρια με τα πόδια το γύρισμα του Φαρφάν που πήγαινε για τον Χούντελαρ.

48' Ωραίο σουτ του Χούντελαρ έξω από την περιοχή, η μπάλα φεύγει δίπλα από την εστία του Κάρολ.

46' Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου

45+1' Τέλος ημιχρόνου

45' Ο Μανιάτης κάνει λάθος στην επίθεση και η Σάλκε στην κόντρα βγάζει μεγάλη φάση.
Ο Ντράξλερ με κούρσα από τη μεσαία γραμμή αποφεύγει τους αντιπάλους του και με δυνατό σουτ έξω από την περιοχή, στέλνει την μπάλα ελάχισταάουτ.

41' Κίτρινη κάρτα στον Χολέμπας. Χάνει το παιχνίδι με την Άρσεναλ

40' 55%-45% η κατοχή της μπάλας.

39' Κίτρινη κάρτα στον Κυριάκο Παπαδόπουλο για φάουλ στον Μασάντο

36' Άλλη μία καλή ευκαιρία για την Σάλκε. Ο Ολυμπιακός αργεί να γυρίσει, ο Ντράξλερ πιάνει το σουτ έξω από την περιοχή, όμως η μπάλα φεύγει λίγο άουτ.

31' Νέα μεγάλη ευκαιρία για την Σάλκε. Μετά από σουτ του Χέβεντες ο Χολέμπας βάζει την κόντρα και η μπάλα πάει στον Χούντελαρ, ο οποίος αμαρκάριστος από καλή θέση, σουτάρει άουτ.

26' Πολλά λάθη από τον Ολυμπιακό στη μεσαία γραμμή, πιέζει η Σάλκε.

23' Ευκαιρία για την Σάλκε. Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Φουχτς, πέφτει στη γωνία του και διώχνει σε κόρνερ ο Κάρολ.

21' Σουτ του Ντράξλερ έξω από την περιοχή, μπλοκάρει εύκολα ο Κάρολ.

18' Πρώτη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Μήτρογλου κατεβάζει την μπάλα μέσα στην περιοχή, στρώνει στον Αμπντούν, αλλά το σουτ του τελευταίου φεύγει πάνω από τα δοκάρια.

17' Πρόβλημα στον Ολυμπιακό στη μεσαία γραμμή. Τόσο αμυντικά, καθώς οι Γερμανοί φτάνουν ανενόχλητοι στην περιοχή όσο και επιθετικά, αφού οι Πειραιώτες δεν αναπτύσσονται σωστά.

10' Μεγάλη ευκαιρία για την Σάλκε. Ο Χόλμπι αμαρκάριστος με δυνατό σουτ έξω από την περιοχή, τραντάζει το οριζόντιο δοκάρι του Κάρολ.

6' Ωραία σέντρα του Μανιάτη για τον Μήτρογλου, διώχνει την τελευταία στιγμή σε κόρνερ με το κεφάλι ο Παπαδόπουλος.

5' Νέα απειλή από την Σάλκε. Σουτ του Τζόουνς έξω από την περιοχή, η μπάλα φεύγει δίπλα από τα δοκάρια.

4' Καλή ευκαιρία για την Σάλκε. Ο Φουχτς κάνει τη σέντρα, ο Χούντελαρ το πλασέ μέσα από την περιοχή, όμως η μπάλα φεύγει πάνω από τα δοκάρια.

1' Έναρξη της αναμέτρησης

Οι συνθέσεις:

Σάλκε: Ούνερσταλ, Χέβεντες, Κυριάκος Παπαδόπουλος, Φούχτς, Ματίπ, Χόλτμπι, Τζόουνς, Ντράξλερ, Νοϊστάντερ, Φαρφάν, Χούντελαρ.

Στον πάγκο της Σάλκε είναι οι: Χίλντεμπραντ, Εσκουδέρο, Μετζέλντερ, Κολάσινατς, Μπαρνέτα, Μαρικά και Πούκι.

Ολυμπιακός: Κάρολ, Μανιάτης, Μοντέστο, Μασάντο, Χολέμπας, Μανωλάς, Τοροσίδης, Σιόβας, Γκρέκο, Αμπντούν και Μήτρογλου.

Στον πάγκο του Ολυμπιακού είναι οι: Μέγιερι, Κοντρέρας, Ιμπαγάσα, Φέισα, Φουστέρ, Πάντελιτς και Τζιμπούρ.

Ελληνική ποιότητα στην άμυνα

Με ελληνικό δίδυμο στο κέντρο της άμυνας θα παρουσιαστεί ο Ολυμπιακός κόντρα στην Σάλκε, καθώς ο Λεονάρντο Ζαρντίμ επέλεξε να αφήσει στον πάγκο τον Κοντρέρας και να ξεκινήσει βαθκούς τους Σιόβα και Μανωλά! Από εκεί και πέρα, κάτω από τα δοκάρια θα είναι ο Κάρολ και στα άκρα της άμυνας οι Χολέμπας και Τοροσίδης.

Στα χαφ θα βρίσκονται οι Μοντέστο και Μανιάτης και λίγο πιο μπροστά τους ο Γκρέκο και στα άκρα οι Μασάντο και Αμπντούν. Στην κορυφή της επίθεσης θα είναι ο Μήτρογλου, αφού ο Τζιμπούρ έμεινε στον πάγκο.

Μαζί με τον Αλγερινό θα δουν το παιχνίδι και οι Μέγιερι, Κοντρέρας, Ιμπαγάσα, Φέισα, Φουστέρ και Πάντελιτς, ενώ εκτός αποστολής έμεινε ο Ντιακιτέ.