Facebook Pixel Tαύροι από την Μάλαγα! (BINTEO)
| 2013-03-14 00:35:00

Tαύροι από την Μάλαγα! (BINTEO)

H Ανδαλουσία πανηγυρίζει με την Μάλαγα να έχει ανατρέψει το σκορ του πρώτου αγώνα (1-0) και με τα γκολ των Ίσκο και Σάντα Κρουζ βρίσκεται στους «8»!

Στο «Ροσαλέδα» η Μάλαγα υποδέχθηκε την Πόρτο στη ρεβάνς του 1-0, με τους Ανδαλουσιανούς να φτάνουν στη μεγάλη πρόκριση. Ο Ίσκο που έχει μαγέψει με τις εμφανίσεις του έκανε το 1-0 δύο λεπτά πριν τέλος του ημιχρόνου και τα καλύτερα ήρθαν στην επανάληψη.

Η Πόρτο έμεινε με 10παίκτες με την δεύτερη κίτρινη που είδε ο Ντεφούρ στο 49΄ και στη συνέχεια το ματς ήταν ισπανική υπόθεση. Η Μάλαγα πίεζε και κατάφερε στο 77΄ μετά από κόρνερ και την κεφαλιά του Σάντα Κρουζ να κάνει το 2-0 και να βρεθεί στα προημιτελικά του Τσάμπιονς Λιγκ.